Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

eFootball 2022, 2021’in En Kötü PC Oyunu Seçildi

Takip Et
eFootball 2022, Metacritic puanlarına göre 2021’de çıkış yapmış en kötü oyun seçildi.
Görsel 4: eFootball 2022, 2021’in En Kötü PC Oyunu Seçildi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

2021 boyunca piyasaya sürülen oyunlar hakkında düşüneceğimiz zaman geldi. Rockstar ve Grove Street Games’in GTA Trilogy’si belki de yılın en büyük hayal kırıklıklarından biri olarak herkes tarafından eleştirilirken, hayal kırıklıkları listesinin en üstünde yer alan başka bir oyun daha var. Yılın en kötüsü olarak seçilen, eFootball 2022.

eFootball 2022’nin en kötü ikinci oyun ile arasında 15 puan fark var.

Konami epeydir zor zamanlar geçiriyor. Hideo Kojima’yı ve Silent Hill oyununu kaybetmesiyle sonuçlanan önemli ayrılıktan bu yana, şirket pek fazla arkadaş edinmiyor. Bu ilk tartışmaya ek olarak, Japon geliştirici ve yayıncı Eylül sonunda eFootball’u piyasaya sürdü. Sonuç pek hoş değildi, oyun hem oyuncular hem de eleştirmenler tarafından o kadar kötü değerlendirildi ki Metacritic, toplamda sadece 25 puanla onu yılın en kötü PC oyunu ilan etti. Referans olarak, PC’de GTA Trilogy iki sıra üstte, 49 puanla duruyor. eFootball’un hemen üstünde ise Rhythm of the Universe: Ionia, 40 puana sahip.

Gülünç sayılabilecek bir çıkış durumuyla oyun; hatalarla, kötü oynanışla ve bu yıl yapılmış bir oyun olduğunu düşündürmeyen görsellerle doluydu. Konami, eFootball için bir özür bile yayınladı ve şirket, oyunun aldığı olumsuz geri bildirimleri kabul etti. Bazı endişeleri giderecek bir 1.0 güncellemesi yayınlanacaktı.

Bununla birlikte, Konami web sitesine göre, yeni yama ertelendiği için şu anda yalnızca 0.91 yaması var. Genel olarak, kötü çıkarılan bir oyunu düzeltmeye çalışırken bile başarısız olunuyor.

Genel fikir birliği, eFootball’un, şu anda feshedilmiş olan Pro Evolution Soccer (PES) serisinin manevi bir devamı olması gerekirken, adeta bakmaya bile tereddüt ettiğimiz bir yaratığa dönüştüğü. Metacritic PC puan tablosundaki düşük konumu göz önüne alındığında, belki de futbol oyunları kısmanda Electronic Arts da artık istediği gibi at koşturup, FIFA’yı geliştirmeye gerek bile duymayacak. Sonuçta artık kulvarında rakibi olan bir oyun yok.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Remnant: From the Ashes Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Remnant: From the Ashes Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

Mass Effect 4 Unreal Engine Kullanacak

Alakalı İçerikler
""