Insomniac, Sonraki Spider-Man’in Kim Olacağını Açıkladı

Avatar photo
Takip Et
Marvel’s Spider-Man 2 geliştiricileri serinin sonraki oyunlarında hangi karakterin “ana” Spider-Man olacağını açıkladı.
Görsel 4: Insomniac, Sonraki Spider-Man’in Kim Olacağını Açıkladı - Rehber - Oyun Dijital

Marvel’in Spider-Man 2 senaryo ekibinin iki üyesi oyunun sonuna ve bunun Peter Parker ve Miles Morales için ne anlama geldiği konusuna değindi.

Senaryo yönetmeni Ben Arfmann ve ileri düzey yazar Brittney Morris, Örümcek Adam 2’nin sonunun Peter, Miles ve MJ gibilerini nasıl etkileyeceğini tartıştılar ve Insomniac’ın serisi için bir gelecek değişikliği hakkında konuştular.

Lütfen aşağıdaki yazıda Marvel’s Spider-Man 2 için spoiler olduğunu unutmayın. Eğer oyunu henüz bitirmediyseniz ve mümkün olduğunca sürpriz olmasını istiyorsanız, içeriğin devamını okumamak sizin için daha iyi olabilir.

Görsel 5: Insomniac, Sonraki Spider-Man’in Kim Olacağını Açıkladı - Rehber - Oyun Dijital

Gizmodo ile yaptıkları söyleşide Arfmann ve Morris, Miles’ın gelecekteki oyunlarda “ana” Örümcek Adam olacağını söylediler. Bu, oyunun sonunda Miles’ın Peter ve MJ ile birlikte May Teyze’nin garajında birlikte zaman geçirdiği sırada açıkça ifade edilen bir şey.

Peter, MJ’e Emily-May vakfının çalışmalarına devam etme planlarını gösterdiğinde, telefonunda bir Örümcek Adam uyarısı alır. Ancak hemen giysilerini giyip New York’u Big Apple’ın başına gelen son olaydan kurtarmaya hazırlanmak yerine MJ’in elini tutar. Ardından Miles ortaya çıkar ve iki Örümcek Adam’ın uyarıldığı suçu durdurmak için ağını savurmaya hazırdır.

Pete sözlerini biraz geveler, Miles’a önceliklerinin artık Örümcek Adam rolünden başka bir yerde olduğunu söylemenin bir yolunu bulmaya çalışmaktadır. Ancak Miles arkadaşının sözünü keser ve basitçe şöyle der:

— Pete. Ben hallederim. Her şeyi. Bir süreliğine Peter Parker ol.
Emin misin? Bu büyük bir şehir.
— Üstesinden gelebilirim. Arada sırada seni tavsiye için arayabilsem yeter.
Buna ihtiyacın yok.

Miles Morales artık Insomniac’ın ‘ana’ Spider-Man’i olacak.

Bu anda bayrak devredilir ve Miles artık ileriye dönük olarak ana Örümcek Adam olmaya hazırdır. Morris bunun oyun ve muhtemelen seri için her zaman “doğal” bir hareket tarzı olduğunu belirtti.

Morris, “Sanırım hepimiz toplu olarak bunun olacağını düşündük,” diye açıkladı. “Bana göre bu Miles’ın büyük bir evrim geçirdiğini gösteriyor; oyunun başında onu hayatında ne yapmak istediğini bulmaya çalışırken görüyoruz. Sonunda, Miles’ın şehri kurtarma yükünü taşıdığını ve ayrıca Pete’in çeşitli noktalarda kendini taşıyacak kadar güçlü olmadığı zamanlarda Pete’i taşıdığını gördük.”

“İki Örümcek Adam hakkında bir hikaye yazmanın en güzel yanı da bu: ikisi de güçlü ve biri güçlü olmadığında diğeri güçlü olabiliyor. Sonunda Miles kendine daha çok güveniyor ve ‘Evet, ben hallederim’ diyor. Az önce yaşadıklarımızdan sonra işler daha ne kadar kötüye gidebilir ki?”

Morris’in Miles’ın serinin yeni odak noktası haline gelmesiyle ilgili görüşü daha sonra Arfmann tarafından da dile getirildi.

“İki Örümcek Adam hikayesi fikri bu oyun için her zaman çok önemliydi. Sanırım oldukça erken bir aşamada, dizginlerin el değiştirdiği o anı yaşamak istediğimizi biliyorduk. Ve geliştirdikçe, o ana giden yolu daha fazla döşemeye başladıkça, giderek daha doğru olduğunu hissettik” diyen Arfmann, May Teyze’nin garajındaki bu sahnenin oyundaki favorilerinden biri olduğunu da sözlerine ekledi.

“İkisi arasında harika bir an. Ve çok doğal bir sonuç gibi geldi; bunu yapmaya tam olarak ne zaman karar verdiğimizden emin değilim, ama her zaman oyunun bitebileceği tek yol gibi geldi.”

Birçok kişi Insomniac’ın gelecekteki Spider-Man oyunlarının gerçekten de ağırlıklı olarak Miles’a odaklanacağını tahmin ediyordu. Bu, Spider-Man 2’nin post-credit sahnesinde de desteklenen bir şeydi.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Fortnite, 6 Milyondan Fazla Eş Zamanlı Oyuncuyla Rekor Tazeledi - Rehber - Oyun Dijital

Fortnite, 6 Milyondan Fazla Eş Zamanlı Oyuncuyla Rekor Tazeledi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Grand Theft Auto 6'nın Bu Hafta Resmi Olarak Duyurulacağı İddia Edildi - Rehber - Oyun Dijital

Grand Theft Auto 6’nın Bu Hafta Resmi Olarak Duyurulacağı İddia Edildi

Alakalı İçerikler
""