Fortnite, 6 Milyondan Fazla Eş Zamanlı Oyuncuyla Rekor Tazeledi

Avatar photo
Takip Et
Fortnite, 4 Kasım Cumartesi günü 6,172,463 oyuncu ile kendi eş zamanlı oyuncu rekorunu tazeledi.
Görsel 4: Fortnite, 6 Milyondan Fazla Eş Zamanlı Oyuncuyla Rekor Tazeledi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fortnite, tüm zamanların eşzamanlı oyuncu rekorunu kırdıktan sadece birkaç gün sonra bir kez daha oyuncu rekorunu tazeledi. Daha da iyisi, hafta sonu boyunca 6.172.463 oyuncunun giriş yapmasıyla bir önceki rekoruna yaklaşık iki milyon fark attı.

Fortnite’ın bu kadar hızlı rekor tazelemesinin sebebinin oyunu ve oyuncuları 2018 yılına geri götüren 4. Bölüm: Mazi Sezonu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oyuncuları 5 yıl geriye götüren güncelleme beğenilmiş gibi gözüküyor zira bu haber yazılırken oyun 5.527.836 oyuncu tarafından oynanıyordu.

Fortnite 4. Bölüm: Mazi Sezonu’nun neden bu kadar oyuncu artışına neden olduğu net değil, ancak birçok hayranın 2018’in eski güzel günlerini özlediğini varsayabiliriz. Bunun sebebi kesinlikle fiyatlandırma değil çünkü savaş biletinde önceki sezonlarda olduğu gibi 100 seviye olması yerine 50 seviye olmasına rağmen savaş bileti tam fiyatı yani 950 V-papel’e satılıyor. Bu fiyatlandırma oyuncuların çoğunda hayal kırıklığına ve tepkiye yol açtı.

Ufak Not: Bu rekor, kayıt tutulmaya başladığından bu yana en yüksek oyuncu sayısı rakamı. Travis Scott konserindeki oyuncu sayısı muhtemelen çok daha yüksekti ancak o zamanlar rakamlar şimdi olduğu gibi paylaşılmıyordu.

Yine de, savaş bileti fiyatlandırmasının neden olduğu hayal kırıklığı kesinlikle birçok oyuncuyu korkutmadı. Önceki sezonlar bu rakamın yakınından bile geçmediğinden, bazı oyuncuların yıllar sonra, hatta belki de ilk kez oyuna katıldığını tahmin etmek yanlış olmaz.

Etkinlik 2 Aralık’a kadar devam ederken, bu kadar güçlü rakamların korunup korunamayacağını, hatta aşılıp aşılamayacağını görmek için beklememiz gerekecek. Yine de oyuncu sayısı her zamanki oyuncu sayısı rakamlarına düşse bile, bu hala çok yüksek. Dahası, bu hafta sonu Epic Games için büyük olasılıkla çok kârlı geçti, çünkü çok sayıda oyuncunun oyuna geri dönmesiyle birlikte satışlarda artış yaşandığını söyleyebiliriz.

Görsel 5: Fortnite, 6 Milyondan Fazla Eş Zamanlı Oyuncuyla Rekor Tazeledi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fortnite 4. Bölüm: Mazi Sezonu tam da adından anlaşılacağı gibi bizi 2010’ların sonundaki Fortnite’ın ilk dönemlerine geri götürüyor. Bu da eski haritaların ve kozmetiklerin geri döndüğü anlamına geliyor ki bu da oyuncu kitlesini memnun etmiş görünüyor.

Fortnite geçtiğimiz günlerde 3.913.817 oyuncu ile rekor tazelemişti.

Daha birkaç gün önce tüm zamanların oyuncu rekoru 3.913.817 olmuştu. Bu rakama Fortnite OG’nin yayına girmesinden sadece birkaç saat sonra ulaşılması, etkinliğe çok fazla ilgi olduğunu gösteriyor. Gördüğü ilgi nedeniyle Epic’ten etkinliği uzatma konusunda henüz bir açıklama gelmedi.

Bu arada, beşinci bölümün haritası sızdırıldı, bu nedenle Epic, Fortnite OG’yi önümüzdeki ay sona erdirme planında kararlı gibi görünüyor. Buradaki başarının, bunun gibi daha fazla nostaljik etkinlik olacağı anlamına gelip gelmediğini bekleyip göreceğiz, ancak nostaljik etkinliklerin Fortnite için kazanan bir formül olduğu kanıtlandı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Overwatch 2'ye 3v3 Oyun Modu Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Overwatch 2’ye 3v3 Oyun Modu Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 7: Insomniac, Sonraki Spider-Man’in Kim Olacağını Açıkladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Insomniac, Sonraki Spider-Man’in Kim Olacağını Açıkladı

Alakalı İçerikler
""