Call of Duty’nin Yeni Hile Koruması Ricochet Tanıtıldı

Avatar photo
Takip Et
Call of Duty Vanguard ve Warzone’da kullanılacak kernel-level hile koruması Ricochet tanıtıldı.
Görsel 4: Call of Duty'nin Yeni Hile Koruması Ricochet Tanıtıldı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Call of Duty Vanguard ve Call of Duty Warzone’un Ricochet adında tamamen yeni bir kernel-level hile korumasına sahip olacağı açıklandı.

Yapılan duyuruya göre, Ricochet Anti Hile yazılımı, hilecilerle mücadele edecek için çok yönlü bir yaklaşım olacak. Yani, oyunlardan gelen verileri, gelişmiş soruşturma süreçlerini, hesap güvenliği güncellemelerini ve daha fazlasını izlemek için sunucu tarafı araçları içerecek.

Call of Duty’nin hile koruması Ricochet sadece oyundayken çalışacak.

Yazılım öncellikli olarak PC için olsa da Activision, çapraz-platform oynayan konsol oyuncularının da bu yazılımdan faydalanabileceğini iddia ediyor. Hile koruma yazılımı, oyunla etkileşime girmeye çalışan yazılım ve uygulamaları izleyerek çalışacak. Ancak, oyuncu gizliliğini korumak amacıyla, Riot Vanguard’ın aksine, yalnızca oyun oynarken açılacak ve yalnızca Call of Duty ile ilgili etkinlikleri izleyip kaydedecek.

Activision, hile koruma yazılımının Ricochet’in sadece küçük bir parçası olduğunu vurguluyor. Call of Duty oyuncularından gelen raporlar, hilecilere karşı önlemde kilit bir yer almaya devam edecek. Activision ayrıca oyuncuların hesaplarını güvence altına almak için hala iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmaları gerektiğini söylüyor. Makine öğrenimi algoritmaları, sunucu tarafındaki şüpheli davranışları izlemek için de verileri kullanacak.

Hile kullanımı yıllar boyunca Call of Duty için önemli bir sorun oldu. Raven Software, mayıs ayında yarım milyon hilecinin hesabının yasaklandığını açıklamıştı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VALORANT Toksik Oyunculara Karşı Engel Listesi Getirmeyi Düşünüyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Toksik Oyunculara Karşı Engel Listesi Getirmeyi Düşünüyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: Rainbow Six Operation High Caliber Hakkında Tüm Bildiklerimiz - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rainbow Six Operation High Caliber Hakkında Tüm Bildiklerimiz

Alakalı İçerikler
""