VALORANT Toksik Oyunculara Karşı Engel Listesi Getirmeyi Düşünüyor

Avatar photo
Takip Et
VALORANT geliştiricileri toksik takım arkadaşlarından kaçınmak için engel listesi geliştirmeyi düşünüyor. VALORANT’da henüz olmayan bu uygulama oyuncular tarafından uzun zamandır bekleniyor.
Görsel 4: VALORANT Toksik Oyunculara Karşı Engel Listesi Getirmeyi Düşünüyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT oyuncuları, sadece oyunlarına gelen oyuncuları susturabiliyor. Oyuncular, Riot Games’e diğer oyunlarda olduğu gibi bir engel listesi getirmesi gerektiğini söylüyor ancak geliştiriciler bu konuda biraz tedirgin.

Çevrimiçi oyunlarda toksisite çok yaygındır. VALORANT da es geçilmeyecek kadar toksik oyuncuya sahip bir oyun. Cinsiyetçi, ırkçı ve homofobik dil yaygın olarak kullanılıyor. Oyuncuların yapabileceği tek şey ise oyun içinde sessize alıp oyun sonunda rapor etmek oluyor.

Leage of Legends ve Overwatch gibi bazı oyunlarda başarılı bir “engelleme” sistemi geliştirildi. Leage of Legends’da bir oyuncuyu engellerseniz Sihirdar Adını göremezsiniz ve onunla sıraya girerseniz mesajları sessize alınır.

Overwatch biraz daha ileri gidiyor ve “Takım arkadaşı olarak kaçın” seçeneği ile engellediğiniz kişi ile bir daha aynı takımda oynamıyorsunuz.

VALORANT iki seçeneği de sunamıyor fakat kötüye kullanma olmadan bir seçenek üretmeye çalışıyor.

Yapımcı Sara Dadafshar Reddit’de yaptığı yorumla bu uygulamanın çokça gündeme geldiğinin ve bu konuda bir şeyler yapmaya, kötüye kullanılmadan herkesi koruma altına almaya istekli oldukları dile getirdi.

Yapımcılar, engel listesini için oyuncuların kötüye kullanmanın bir yolunu bulacaklarından endişe duyuyor.

Sara Dadafshar aynı metinde şöyle devam etti: “Bu özelliği uygulayan başka rekabetçi oyunlar da oldu, yüksek derecedeki oyuncularla karşılaşmak istemeyenler “engel listesini” karşı karşıya gelmekten hoşlanmayacakları belirli kişilere karşı oynamaktan kaçınmanın bir yolu olarak kullandı.”

VALORANT, bu tür bir uygulama getirene kadar oyunda rahatsız edici kişileri sessize alın ve oyun sonunda rapor edin. Oynaması yasaklanması gereken kişilere gerektiği yapılacaktır.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: GN SteelSeries'i Satın Almak İçin Anlaşmaya Vardı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

GN SteelSeries’i Satın Almak İçin Anlaşmaya Vardı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Call of Duty'nin Yeni Hile Koruması Ricochet Tanıtıldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Call of Duty’nin Yeni Hile Koruması Ricochet Tanıtıldı

Alakalı İçerikler
""