GTA Online’a Artık Daha Hızlı Girebileceğiz

Avatar photo
Takip Et
Yeni güncelleme ile GTA Online yüklenme süresi artık çok daha kısa sürüyor.
GTA Online'a Artık Daha Girebileceğiz

Rockstar Games, tüm platformlarda GTA Online için yeni bir güncelleme yayınladı. PC oyuncuları bunu dört gözle bekliyorlardı çünkü bu güncelleme ile oyunun çok uzun yükleme sürelerini büyük ölçüde azaltacağını iddia ediyor.

Güncellemelerin temelleri aslında mod geliştricisi T0st’un CPU çekirdeklerinin verimsiz kullanımı ve GTA Online’ın yüklenmesinin bu kadar uzun sürmesinin nedeni olduğuna inandıkları diğer sorunları bulmak için oyunun kodlarını incelemeye başlamasıyla atıldı. Genelde bu şekilde araştırmalar, oyun yapımcıları tarafından kaynak koda sızıldığı için cezalandırılır fakat Rockstar konuyu araştırdı ve T0st’un aslında haklı olduğunu tespit etti.

Rockstar, mod geliştricisinin tespit ettiği hataları düzelterek güncelleme olarak yayınladı ve mod geliştiricisine 10.000$ ödül verdi. Gönderilen güncellemenin ardından oyuncular GTA Online’ın ana subreddit’inde ve oyun konulu subredditlerde yamadan sonra yükleme sürelerinin çok fazla kısaldığından bahseden birçok mutlu geri dönüş paylaştı.

Bir reddit üyesi “Her zaman önce hikaye moduna giriş yaparım ve sonra GTA Online’a bağlanırım, normalde 4-5 dakika sürüyordu. Şimdi ilk testte, hikaye modu 40 saniyenin altında yüklendi. GTA Online’a bağlanmam ise aynı şekilde 40 saniye sürdü.” dedi.

Ne yazık ki, güncelleme görünüşte Xbox One oyuncuları için bir şeyleri bozdu, bundan dolayı sürekli çökmeler yaşayanlar olduğu bildiriliyor. Buna neyin neden olduğu belli değil, özellikle de bu yükleme süresi düzeltmeleri PC ile sınırlı olduğu için.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizin yükleme hızınız arttı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Apex Legends 15 Mart Güncelleme Notları

Apex Legends 15 Mart Güncelleme Notları

Sonraki İçerik
Horizon: Zero Dawn, Subnautica ve Daha Fazlası Yakında PlayStation'da Ücretsiz Olacak

Horizon: Zero Dawn, Subnautica ve Daha Fazlası Yakında PlayStation’da Ücretsiz Olacak

Alakalı İçerikler
""