GTA Online’a Artık Daha Hızlı Girebileceğiz

Avatar photo
Yeni güncelleme ile GTA Online yüklenme süresi artık çok daha kısa sürüyor.
Takip Et
GTA Online'a Artık Daha Girebileceğiz

Rockstar Games, tüm platformlarda GTA Online için yeni bir güncelleme yayınladı. PC oyuncuları bunu dört gözle bekliyorlardı çünkü bu güncelleme ile oyunun çok uzun yükleme sürelerini büyük ölçüde azaltacağını iddia ediyor.

Güncellemelerin temelleri aslında mod geliştricisi T0st’un CPU çekirdeklerinin verimsiz kullanımı ve GTA Online’ın yüklenmesinin bu kadar uzun sürmesinin nedeni olduğuna inandıkları diğer sorunları bulmak için oyunun kodlarını incelemeye başlamasıyla atıldı. Genelde bu şekilde araştırmalar, oyun yapımcıları tarafından kaynak koda sızıldığı için cezalandırılır fakat Rockstar konuyu araştırdı ve T0st’un aslında haklı olduğunu tespit etti.

Rockstar, mod geliştricisinin tespit ettiği hataları düzelterek güncelleme olarak yayınladı ve mod geliştiricisine 10.000$ ödül verdi. Gönderilen güncellemenin ardından oyuncular GTA Online’ın ana subreddit’inde ve oyun konulu subredditlerde yamadan sonra yükleme sürelerinin çok fazla kısaldığından bahseden birçok mutlu geri dönüş paylaştı.

Bir reddit üyesi “Her zaman önce hikaye moduna giriş yaparım ve sonra GTA Online’a bağlanırım, normalde 4-5 dakika sürüyordu. Şimdi ilk testte, hikaye modu 40 saniyenin altında yüklendi. GTA Online’a bağlanmam ise aynı şekilde 40 saniye sürdü.” dedi.

Ne yazık ki, güncelleme görünüşte Xbox One oyuncuları için bir şeyleri bozdu, bundan dolayı sürekli çökmeler yaşayanlar olduğu bildiriliyor. Buna neyin neden olduğu belli değil, özellikle de bu yükleme süresi düzeltmeleri PC ile sınırlı olduğu için.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizin yükleme hızınız arttı mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Apex Legends 15 Mart Güncelleme Notları
Avatar photo

Apex Legends 15 Mart Güncelleme Notları

Sonraki İçerik
Horizon: Zero Dawn, Subnautica ve Daha Fazlası Yakında PlayStation'da Ücretsiz Olacak
Avatar photo

Horizon: Zero Dawn, Subnautica ve Daha Fazlası Yakında PlayStation’da Ücretsiz Olacak

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.
Görsel 6: Discord - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Discord sunucumuza katılarak;

  • Oyunlarda ya da bilgisayarınızda yaşadığınız sorunlara çözüm bulabilir,
  • Tüm platformlardaki ücretsiz oyunları takip edebilir,
  • Yeni alacağınız donanımlar/cihazlar için öneri alabilir,
  • Çekilişlere ve sohbete katılabilirsiniz.