Zelda: Tears of the Kingdom Çıkışından Önce İnternete Düştü

Avatar photo
Takip Et
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, çıkışına iki hafta kala sızdırıldı. Sızdırılan kopya emülatörler aracılığıyla oynanabiliyor.
Görsel 4: Zelda: Tears of the Kingdom Çıkışından Önce İnternete Düştü - Rehber - Oyun Dijital

The Legend of Zelda serisinin son oyunu Tears of the Kingdom, planlanan tarihten önce mağazalara gönderildi ve bu da her yerde sızıntıların dolaşmasına neden oldu. Oyunun fiziksel kopyaları, 12 Mayıs’taki resmi çıkış tarihinden tam iki hafta önce sevk edilmeye başlandı.

Bazı oyunculara yüzlerce dolara satılan kopyalar, emülatörler aracılığıyla PC’de oynanabiliyor. Bu kopyaları satın alan oyunculardan bazıları Twitch ve Kick platformları üzerinde oyunu canlı yayınlamayı denedi. Tahmin edebileceğiniz gibi tüm videolar birkaç dakika içinde kaldırıldı.

Tears of the Kingdom sızıntıları Discord sunucularında paylaşılıyor.

Sızıntı yapanların üzerine giden Nintendo, Discord’a birkaç mahkeme celbi göndererek şubat ayında Tears of the Kingdom sanat kitabından içerik yayınladığı iddia edilen kullanıcıların kişisel bilgilerini istemişti.

Discord, Tears of the Kingdom’dan sızdırılan görüntülerin platformda yayınlanmasıyla bir kez daha hedef tahtasında. Kotaku’nun yakın tarihli bir haberinde, kullanıcıların kendilerini telif hakkı iddialarından korumak için söz konusu sunucuları muafiyet yazılarıyla doldurmaya başladıkları belirtiliyor. Örneğin, “Herhangi bir federal kurum veya benzeri bir soruşturma durumunda, bu grupla veya içindeki kişilerle herhangi bir ilgim yok, burada nasıl bulunduğumu bilmiyorum, muhtemelen üçüncü bir tarafça eklenmiştir, bu grubun üyelerinin herhangi bir eylemini desteklemiyorum” gibi yaygın bir şablon yanıt yer alıyor.

Oyunun kopyaları halihazırda piyasadayken, potansiyel oyuncular sızıntıya nasıl yaklaşacaklarını tartışıyor ve internette dolaşan spoilerlar hakkında derin bir bölünmeyi ortaya çıkarıyor. Bazıları oyuna girmeye ve öğrenebildikleri kadar çok şey öğrenmeye hevesliyken, diğerleri her ne pahasına olursa olsun spoiler vermekten kaçınıyor ve hikâyeyi kendileri deneyimlemeyi tercih ediyor.

Aynı şekilde, serinin bir önceki oyunu Zelda: Breath of the Wild da 2017’de piyasaya sürülmeden önce, şirketin baskılarına rağmen geniş çaplı sızıntılara sahne olmuştu.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, 12 Mayıs tarihinde Nintendo Switch platformuna çıkış yapacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Redfall Sistem Gereksinimleri - Rehber - Oyun Dijital

Redfall Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: İddia: PS5 Pro Geliştirici Kitleri Bu Yıl İçerisinde Geliştiricilere Ulaştırılacak - Rehber - Oyun Dijital

İddia: PS5 Pro Geliştirici Kitleri Bu Yıl İçerisinde Geliştiricilere Ulaştırılacak

Alakalı İçerikler
""