GTA Online’ın PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapanıyor

Avatar photo
Takip Et
GTA 5’in online versiyonu olan GTA Online sunucuları Xbox 360 ve PS3 için bugün erişime kapatılıyor.
Görsel 4: GTA Online'ın PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapanıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Rockstar’ın en başarılı yapımlarından biri olan GTA Online, Xbox 360 ve PS3 için bugün erişime kapatılıyor.

Eylül 2013 yılında çıkan ve oyun sektöründe darbe etkisi yaratan GTA 5’in online versiyonu, oyunun çıkışından birkaç ay sonra oyunculara sunulmuştu. Rockstar, GTA Online için bugüne kadar birçok DLC çıkardı. Oyuncuların bir araya gelerek soygunlar, araba ve silah ticaretleri, şirket yönetimi ve daha birçok aktivite yapmasını sağlayan GTA Online maalesef Xbox 360 ve PS3 için bugün erişime kapatılıyor. Erişimin kapatılmasıyla birlikte oyun içi para birimi sağlayan “Shark Cash Cards” satışınında bu platformlarda durdurulacağı bildirildi.

Görsel 5: GTA Online'ın PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapanıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Üstelik Rockstar bu platformlarda sadece GTA Online sunucularını kapatmıyor. Liderlik tablosu, istatistik takibi ve multiplayer özelliklerini sağlayan Rockstar Games Social Club’da artık kullanılamayacak. Rockstar’ın diğer oyunları olan Max Payne 3 ve L.A. Noire oyunlarıda bu karardan etikleniyor.

GTA Online Neden Kapatılıyor?

Rockstar bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil fakat bu platformlarda GTA Online oynayan oyuncuların sayısının azaldığını tahmin etmek hiçte zor değil.

Rockstar Games oyuncu istatistiklerini konsol bazlı paylaşmıyor yani şirket dışında ki birinin tam numarayı bilmesi mümkün değil. Xbox 360 ve PS3 konsollarının üzerinden 8 yıl ve iki yeni konsol çıktığını göz önüne alırsak GTA Online oyuncuların büyük bir kısmının PC veya yeni nesil konsollara yönelmiş olduğunu varsayabiliriz.

Görsel 6: GTA Online'ın PS3 ve Xbox 360 Sunucuları Kapanıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 7: Back 4 Blood'a Çevrimdışı Oynama Özelliği Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Back 4 Blood’a Çevrimdışı Oynama Özelliği Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 8: Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Dying Light 2 Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""