İddia: PS5 Pro Geliştirici Kitleri Bu Yıl İçerisinde Geliştiricilere Ulaştırılacak

Avatar photo
Takip Et
Bu yılın başlarında Sony’nin üzerinde çalıştığı iddia edilen PS5 Pro’nun geliştirici sürümleri bu yıl içerisinde stüdyolara dağıtılabilir.
Görsel 4: İddia: PS5 Pro Geliştirici Kitleri Bu Yıl İçerisinde Geliştiricilere Ulaştırılacak - Rehber - Oyun Dijital

Bu yılın başlarında Insider Gaming yazarı Tom Henderson bir haberinde Sony’nin bir PS5 Pro üzerinde çalıştığını ve şirketin mevcut nesil konsolunun daha güçlü bir varyantının 2024 yılında piyasaya sürülmesinin hedeflendiğini iddia etmişti. Yayınlanan yeni bir raporda Henderson, konsolun üretiminin perde arkasında nasıl ilerlediğine dair daha kısa ayrıntılar verdi.

Görsel 5: İddia: PS5 Pro Geliştirici Kitleri Bu Yıl İçerisinde Geliştiricilere Ulaştırılacak - Rehber - Oyun Dijital

PlayStation stüdyoları önümüzdeki aylarda PS5 Pro prototiplerine sahip olacak.

Rapor, PS5 Pro’nun üzerinde “%100 kesinlik derecesiyle” çalışıldığını yineledikten sonra, konsolun prototip geliştirme kitlerinin önümüzdeki birkaç ay içinde birinci parti PlayStation stüdyolarına gönderileceğini, üçüncü taraf geliştiricilerin ise bu yılın sonuna kadar alacağını belirtiyor.

Önceki raporlar Sony’nin Eylül ayında çıkacağı iddia edilen çıkarılabilir disk sürücüsüne sahip yeni bir PS5 modeli ve yeni bir uzaktan oynatmalı el cihazı da dahil olmak üzere başka PlayStation donanımları üzerinde de çalıştığını iddia etmişti. Bu yeni donanımlardan herhangi birinin ne zaman tanıtılacağı henüz belli değil, ancak bazıları Sony’nin söylentilere göre yaklaşan PlayStation Showcase etkinliği için duyurular planlamış olabileceğini tahmin ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony, PS5’in Mart ayı sonu itibariyle 38,4 milyon adet sevk edildiğini ve şirketin Nisan 2024’ten önce 25 milyon adet daha sevk etmeyi hedeflediğini doğruladı.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Zelda: Tears of the Kingdom Çıkışından Önce İnternete Düştü - Rehber - Oyun Dijital

Zelda: Tears of the Kingdom Çıkışından Önce İnternete Düştü

Sonraki İçerik
Görsel 7: AMD Radeon RX 7000 Serisi Yeni Ekran Kartları Bu Çeyrekte Çıkış Yapacak - Rehber - Oyun Dijital

AMD Radeon RX 7000 Serisi Yeni Ekran Kartları Bu Çeyrekte Çıkış Yapacak

Alakalı İçerikler
""