Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Xbox Gamescom 2022’ye Katılacağını Doğruladı

Avatar photo
Takip Et
PlayStation’ın aksine Xbox Gamescom 2022’ye katılacak. Bu etkinlikte Xbox tarafından yeni oyunlar veya Game Pass’e gelecek oyunlar hakkında detaylı bilgiler alabiliriz.
Görsel 4: Xbox Gamescom 2022'ye Katılacağını Doğruladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox, 24 Ağustos-28 Ağustos tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşmesi planlanan Gamescom 2022’ye katılacağını onayladı. Firmanın, Xbox Series X platformunun bir sonraki güncellemesine odaklanarak, yaklaşmakta olan donanım ve yazılım planları hakkında daha fazla bilgi sunması bekleniyor.

Xbox bu sabah yayınlamış olduğu basın bülteninde “Yakın zamanda düzenlediğimiz Xbox and Bethesda Games Showcase’imizin ardından, Xbox’ın Gamescom 2022’ye katılacağını doğrulamaktan heyecan duyuyoruz” ve “Avrupa’daki ve dünyadaki hayranlar, önümüzdeki 12 ay içinde Xbox’a gelecek duyurulan bazı oyunlardan güncellemeler bekleyebilirler” ifadeleri yer aldı.

Xbox Gamescom 2022’ye katılan tek konsol markası oldu.

Görsel 5: Xbox Gamescom 2022'ye Katılacağını Doğruladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hala etkisini sürdüren COVID-19 pandemisinden dolayı geçtiğimiz iki yıl boyunca çevrimiçi olarak düzenlenen Gamescom, bu sene ilk kez yüz yüze düzenlenecek. Geoff Keighley, etkinliği başlatmak için “Açılış Gecesi Canlı Yayını”‘na ev sahipliği yapacak.

Xbox’ın aksine diğer üreticiler PlayStation ve Nintendo bu sene etkinlikte yer almayacaklarını açıklamıştı. Pandemi, pazarlama mekaniklerinin dengesini değiştirdiğinden, birçok yayıncı gelecek oyunlarının göstermek için canlı yayınlar ve daha küçük yerel etkinlikler kullanarak ürünlerini öne çıkarmayı seçti.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Cuphead The Delicious Last Course Nasıl Başlatılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Cuphead The Delicious Last Course Nasıl Başlatılır?

Sonraki İçerik
Görsel 7: Battlefield 2042 Ne Zaman EA Play'e Gelecek? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Battlefield 2042 Ne Zaman EA Play’e Gelecek?

Alakalı İçerikler
""