Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Battlefield 2042 Ne Zaman EA Play’e Gelecek?

Avatar photo
Takip Et
Battlefield 2042, PS5, Xbox Series X|S ve PC platformlarında mevcut ancak oyunu satın almak yerine EA Play’den oynamak isteyenler için müjde!
Görsel 4: Battlefield 2042 Ne Zaman EA Play'e Gelecek? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Söylentilere göre FIFA’dan Mass Effect’e kadar aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda EA oyununu barındıran ücretli abonelik hizmeti EA Play’e yakın zamanda Battlefield 2042’de eklenecek.

Battlefield serisinin diğer oyunlarından alışık olmadığımız şekilde Battlefield 2042, serinin sevenleri üzerinde büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Oyun çıkış yaptığı tarihte sancılı bir süreç geçirerek erişime kapatıldı, oyuncular oyunu iade etmeye başladı. Oyun, bu sancılı dönemden sonra oyuncular gelen Season One: Zero Hour güncellemesiyle oyuna tekrar başlasa da EA ve DICE’i memnun edecek bir başarıya ulaşamadı.

Oyunda beklenildiği kadar bir kitlenin oluşmaması ve oyuncuların şikayetlerinden sonra DICE ve EA’in oyunun kitlesini arttırmak için Battlefield 2042 EA Play’e gelebilir mi sorusu akıllara takıldı. Biz de bu içeriği akıllara takılan bu soruyu gidermek için yazıyoruz.

Battlefield 2042

Battlefield 2042 EA Play’e gelecek mi?

Bu zamana kadar EA tarafından, Battlefield 2024’nin EA Play’a gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir açıklama gelmedi. Geliştirici/yayıncının oyunu EA Play’e getirme konusu yakın bir tarihte olması pek olası bir durum değil.

EA Play’in yanı sıra oyunun Xbox Game Pass’e eklenip eklenmeyeceği de henüz belli değil.

Battlefield 2042 EA Play’e ne zaman gelecek?

Örnek olarak önceki Battlefield oyunlara bakarsak; Battlefield V, 4 Eylül 2018’de piyasaya sürülmüştü ve 8 Haziran 2019’da EA Play kütüphanesine eklenmişti.

Bu örneğe bakacak olursak oyunun çıkış tarihi ile EA Play kütüphanesine eklenme süresini 9 ay olduğunu görebiliriz. Çıktığı süreden 9 ay eklersek Battlefield 2042, önümüzdeki ağustos ayında EA Play kütüphanesinde yerini alacağını söylemek tutarsız olmayacaktır.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Xbox Gamescom 2022'ye Katılacağını Doğruladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox Gamescom 2022’ye Katılacağını Doğruladı

Sonraki İçerik
Red Dead Online

Rockstar, GTA 6 için Red Dead Online’ı Güncellemeyecek

Alakalı İçerikler
""