Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Xbox Developer Direct Sunumunda Duyurulan Her Şey

Avatar photo
Takip Et
Dün gerçekleşen Xbox Developer Direct sunumunda duyurulan her şeyi sizin için derledik.
Görsel 4: Xbox Developer Direct Sunumunda Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Birkaç hafta önce duyurulduğu gibi, Xbox bu sabah gelecek projeler hakkında konuşmak için ilk etkinliğini düzenledi. Yaklaşık 40 dakika süren Xbox Developer Direct, 30 saniyelik düzinelerce tanıtım yerine her seferinde nefes aldıran, birkaç oyuna odaklanan sıkı bir canlı yayın oldu.

Minecraft Legends çıkış tarihi duyuruldu.

İlk olarak, Mojang Studios’un yakında çıkacak aksiyon-strateji oyunu Minecraft Legends’a yeni bir bakış attık. Yapılan sunumda ilk olarak oyunun PvP modunun nasıl çalışacağı açıklandı. Dört oyuncudan oluşan iki takım, kendi üslerini savunmaya çalışırken diğer takımın üssünü aramak ve yok etmek için birlikte çalışacak. Ayrıca haritada rastgele yerlerde bulunan piglinler iki takıma da karşı saldıracak.

Minecraft Legends’ın 18 Nisan’da Xbox Series X|S, Xbox One, PS5, PS4, Switch ve PC’de yayınlanacağı duyuruldu. Oyun ayrıca ilk gün Xbox Game Pass’te de mevcut olacak.

Forza Motorsport’un yeni detaylar duyuruldu.

Geçen yılki Xbox & Bethesda Games Showcase sırasında da duyurulan Forza Motorsport, Turn 10 Studios’un uzun süredir devam eden yarış simülasyonu serisinin bir sonraki oyunu. Burada belirli bir çıkış tarihi almamış olsak da, mükemmel bir yarış oyunu gibi görünen oyunun kaputunun altına iyi bir göz attık. Bu sunum Motorsport’un 500’den fazla araba ve 800’den fazla özelleştirilebilir yükseltme ile piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Yeni oyun serisi Hi-Fi Rush tanıtıldı.

Sunumun en büyük sürprizi ise yepyeni bir IP olan Hi-Fi Rush’ın duyurulması oldu. The Evil Within ve Ghostwire’ın arkasındaki ekip olan Tango Gameworks tarafından geliştirilecek olan oyun oyuncuların ritme uygun vuruşlarla güçlendirilen bir dizi gösterişli dövüş yeteneğiyle bir grup kötü niyetli şirket derebeyine karşı mücadele etmesini sağlıyor. Bu kendi başına harika bir duyuru olabilirdi, ancak en büyük sürpriz oyunun bugün piyasaya sürülmesiyle geldi. Hi-Fi Rush’ı şu anda Xbox Series X|S ve PC’de edinebilirsiniz. Ayrıca Game Pass’te de mevcut.

The Elder Scrolls Online: Necrom duyuruldu.

ESO dünyası bir sonraki bölüm Necrom ile büyümeye devam ediyor. Haziran ayında çıkacak olan bu yeni içerik Arcanist adında yeni bir oynanabilir sınıf, Doğu Morrowind’de keşfedilecek yeni bir alan ve çok sayıda yeni karakter düşman ve görev sunacak. Ayrıca önceki bölümlerin tümünün sınırlı bir süre için tüm oyunculara açık olacağı duyuruldu, bu nedenle şimdi MMO’ya başlamak için harika bir zaman

Redfall çıkış tarihi duyuruldu.

Etkinlik, Arkane Studios’un yakında çıkacak co-op shooter oyunu Redfall’a uzun bir bakışla sona erdi. On dakikalık oynanış izlenimi, oyuncunun çeşitli karakterleri ve yetenekleri kullanarak birden fazla göreve adım atmasıyla oynanışa şimdiye kadarki en net bakışı sunuyor. RPG unsurlarına, özelleştirme seçeneklerine ve bolca aksiyona iyi bir bakış atıyoruz. Sonunda çıkış tarihini de öğrendik; oyun 2 Mayıs’ta Xbox Series X|S ve PC’de piyasaya sürülecek ve ilk gün Game Pass’e eklenecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Redfall Çıkış Tarihi Duyuruldu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Redfall Çıkış Tarihi Duyuruldu

Sonraki İçerik
Görsel 6: Hi-Fi Rush, Steam Satışlarında Forspoken'ı Geride Bıraktı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hi-Fi Rush, Steam Satışlarında Forspoken’ı Geride Bıraktı

Alakalı İçerikler
""