Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Hi-Fi Rush, Steam Satışlarında Forspoken’ı Geride Bıraktı

Avatar photo
Takip Et
Ritim tabanlı aksiyon oyunu Hi-Fi Rush, Steam platformundaki satışlarda AAA oyunu Forspoken’ı geride bırakarak başarılı çıkışını sürdürüyor.
Görsel 4: Hi-Fi Rush, Steam Satışlarında Forspoken'ı Geride Bıraktı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Piyasaya sürülmesinden sadece günler sonra Hi-Fi Rush, bu haftaki Steam satışlarında Forspoken’ı geride bıraktı. Bethesda’nın bünyesindeki Tango Gameworks’ün son oyunu, neredeyse hiç tanıtım kampanyası yapılmadan piyasaya sürülmesine rağmen hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan olumlu tepkiler aldı. Görünüşe göre oyun satışlar açısından da başarılı oluyor.

25 Ocak 2023’te piyasaya sürülen Hi-Fi Rush, Jet Set Radio ve Sunset Overdrive 2 gibi diğer oyunları anımsatan hücre gölgeli bir sanat stiline sahip ritim tabanlı bir aksiyon oyunu. Hi-Fi Rush’tan önce Tango Gameworks, The Evil Within ve Ghostwire Tokyo gibi korku oyunlarına odaklanmıştı.

Hi-Fi Rush, 23-29 Ocak haftasında Steam’de en çok satan 8. oyun oldu.

Steam’de 23-29 Ocak haftasının en çok satan oyunlarının listelendiği rapora göre Hi-Fi Rush listenin 8. sırasında yer alıyor. Öte yandan, Tango’nun oyunundan bir gün önce piyasaya sürülen Forspoken, aynı hafta Steam’de en çok satan ilk 10 oyun arasına giremedi. Özellikle Forspoken’in 70$’lık fiyat etiketine sahip olduğu, Hi-Fi Rush’ın ise sadece 30$’dan satıldığı düşünüldüğünde bu dikkate değer bir istatistik.

Görsel 5: Hi-Fi Rush, Steam Satışlarında Forspoken'ı Geride Bıraktı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Gölgede kalmasına rağmen, ritim tabanlı aksiyon oyunu şu ana kadar Steam’de %98 gibi ezici bir çoğunlukla olumlu inceleme puanına sahipken, Forspoken platformda karışık bir inceleme puanı topladı, Forspoken’ın PC sorunları oyuncular arasında iyi bir izlenim bırakmaya yardımcı olmamış olabilir.

Hi-Fi Rush’ın yanı sıra Hogwarts Legacy ve Dead Space remake gibi diğer oyunlar da Steam’de en çok satanlar listesinde sırasıyla ikinci ve üçüncü sıralarda yer aldı.

Hi-Fi Rush, PC’de Steam, Epic Games; Xbox Series X/S platformlarına oynanabilir. Ayrıca Game Pass ile de oynayabilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Xbox Developer Direct Sunumunda Duyurulan Her Şey - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Xbox Developer Direct Sunumunda Duyurulan Her Şey

Sonraki İçerik
Görsel 7: Hi-Fi RUSH Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hi-Fi RUSH Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""