Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Overwatch’a Nvidia Reflex Desteği Geldi

Avatar photo
Takip Et
Nvidia Reflex’i destekleyen oyunlar arasına Overwatch’da katıldı. Son güncelleme ile oyuna Reflex desteği ekliyor.

Nvidia’ya ait gecikme azaltma teknolojisi Reflex’i destekleyen oyun sayısı gün geçtikçe artıyor. Teknolojiyi destekleyen oyunlar arasına Overwatch da katıldı.

Mart ayından itibaren OverwatchPTR sunucularında test edilen teknoloji şu anda tüm oyuncuların kullanımına açıldı.

Nvidia Reflex teknolojisinin %50’ye kadar donanım gecikmesini azalttığını iddia ediyor.

Gecikme, internet bağlantısı gibi çeşitli şeylerden kaynaklanabilir. Nvidia Reflex teknolojisi bilgisayar donanımının neden olduğu gecikmeyi azaltmayı hedefliyor. Bir tıklama ile oyun tepkisi arasındaki ne kadar uzun olursa, oyuncunun gördüğü şeyin aynı yerde olmama ihtimali artıyor. Bu teknolojiyi şu anda 10 oyundan daha az oyun destekliyor.

Bu özelliğin gerçekten denemeden ne kadar iyi çalışabileceğini söyleyemem, ancak Nvidia’nın videosundaki sayılara göre, bu sadece mikrosaniye gecikme farkını hissedebilen profesyonel bir oyuncu için büyük bir fark yaratabilir. Nvidia, bazı durumlarda, bu küçük farkın sonucu büyük ölçüde değiştirebileceğini öne sürüyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Sizce, Nvidia Reflex teknolojisi gerçekten bir fark sağlıyor mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT İade Nasıl Yapılır

Sonraki İçerik

Konsollara Crysis Remastered 60FPS Güncellemesi

Alakalı İçerikler
""