Windows 7 ve Windows 8.1 Kullanıcıları Dikkat

Avatar photo
Takip Et
10 Ocak 2023 itibarıyla Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1’in tabutuna son çiviyi çaktı. Artık güncelleme ve teknik destek almayacaklar.
Görsel 4: Windows 7 ve Windows 8.1 Kullanıcıları Dikkat - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Eğer Windows 7 ya da Windows 8.1 kullanıyorsanız sizin için kötü haberlerimiz var. 10 Ocak 2023 tarihi itibarıyla Microsoft bu işletim sistemlerinin güvenlik güncelleştirmelerini artık yayınlamayacak.

Microsoft ilk olarak 2020 yılında Windows 7 ve Windows 8.1 güvenlik desteğini durdurmuştu. Sadece ücret ödeyerek satın alabileceğiniz Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmesi paketini satın alanlar 3 yıl daha güncelleme desteği alabilmişti.

Windows 7 ve Windows 8.1’in desteği tamamen sona erdi.

Görsel 5: Windows 7 ve Windows 8.1 Kullanıcıları Dikkat - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Her iki işletim sistemi de Microsoft’un resmi desteği olmadan çalışmaya devam edecek. Ancak bu kullanıcıların herhangi bir sorunda Microsoft’tan destek alamayacağı ve güncelleme alamayacakları için virüs riskiyle karşı karşıya kalabileceği anlamına geliyor.

Microsoft aylardır, Windows 8.1 ve Windows 7 kullanıcılarını Windows 10’a ya da Windows 11’e ücretsiz güncellemesi doğrultusunda yönlendiriyor. Windows 11 sadece son 5 yılda piyasaya sürülen bilgisayarları desteklediği için çoğu kullanıcının Windows 10’a geçmesi bekleniyor.

Windows 7 ve Windows 8.1 Kullanıcılarına Tavsiyelerimiz

Bilgisayarınızı güvenle kullanmaya devam edebilmek için eğer sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız Windows 11’e aksi halde de Windows 10’a yükseltmenizi tavsiye ediyoruz. Eğer bu işletim sistemlerini kullanmaya devam etmek istiyorsanız güvenli bir antivirüs programı kurmanızı ve dosyalarınızı sık sık yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Oyun Fiyatlarına %700'e Varan Zam Geldi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Oyun Fiyatlarına %700’e Varan Zam Geldi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Indieway Mart 2023 Başlıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Indieway Mart 2023 Başlıyor

Alakalı İçerikler
""