Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Discord Kullanıcı Adı Sistemi Değişiyor

Avatar photo
Takip Et
Discord, 2015’ten itibaren kullanıcı adlarında bulunan dört haneli ayırıcı numaraları (örneğin, #0001) kaldırıp, benzersiz kullanıcı adı sistemine geçeceğini duyurdu.
Görsel 4: Discord Kullanıcı Adı Sistemi Değişiyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Discord kullanıcı adı sisteminin değişeceği ve Twitter’daki kullanıcı adlarına benzer bir yapıya geçeceklerini belirten bir blog yazısı yayımladı. Platformun ilk çıkışından itibaren Discord kullanıcı adınız (görünen ad ile karıştırmayın) seçtiğiniz kullanıcı adının benzersiz olması için dört haneli bir “ayırt edici” (#0001) kullanılıyordu.

Özetlemek gerekirse eski sistemde KeremWho#0782 kullanıcı adını paylaşmanız gerekiyordu. Ancak değişen sistem ile birlikte bu kullanım yerine herkesin kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir kullanıcı adı olacak. Ayrıca, kullanıcı adları büyük/küçük harf farkı gözetmeyecek ve alfanümerik olacak.

Yeni Discord kullanıcı adları kayıt tarihine göre dağıtılacak.

Kullanıcı adları 32 karakterle sınırlı olacak ve belirli şekillerde kısıtlanacaktır. Örneğin, bir kullanıcı; Discord personelini, sunucu mesajlarını veya başka herhangi bir kişiyi, grubu veya kuruluşu taklit etmeye veya taklit etmeye çalışamaz. Discord’un bu politikayı nasıl uygulayacağı veya kullanıcı kimliklerini nasıl doğrulayacağı, özellikle de Twitter’da doğrulama ile ilgili fiyaskoların yaşandığı göz önüne alındığında, belirsiz.

Duyurunun ardından çoğu kullanıcı, kullanıcı adlarının başkaları tarafından alınmasından korkuyor. Ünlü yayıncılar ya da tanınmış kişiler adına alınabilecek kullanıcı adlarının başkası tarafından alınmasının önünde bir engel bulunmuyor. Bu aynı zamanda kullanıcıların çaresizce isimlerine rakamlar ve alt çizgiler eklemeye başlayacağı anlamına da geliyor.

Yeni kullanıcı adlarına geçiş Discord hesabınızı ne zaman oluşturduğunuz ile bağlantılı olacak. Yani, daha eski Discord hesapları daha önce yeni kullanıcı adı sistemine geçiş yapacak, daha sonra tüm kullanıcılar için geçerli olacak. Bu nedenle, hesabınızı yakın tarihlerde açtıysanız kullanıcı adınız başkası tarafından alınmış olabilir.

Detaylı bilgi için Discord’un detaylı olarak açıklama yaptığı destek sayfasına buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Star Wars Jedi: Survivor İnceleme - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Star Wars Jedi: Survivor İnceleme

Sonraki İçerik
Görsel 6: Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Redfall, Steam’de En Fazla Olumsuz Yorum Alan 15 Oyun Arasına Girdi

Alakalı İçerikler
""