Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

VCT Avrupa 3. Aşama Elemeleri 3.0 Sürümünde Oynanacak

Avatar photo
Takip Et
Riot, VCT Avrupa 3. aşama elemelerinde KAY/O’nun olmayacağını onayladı ve sürüm hakkında açıklama yaptı.

VALORANT’ın Avrupa’da, orta Asya ve Afrika’da oynanacak olan bir sonraki turu VCT Avrupa 3. Elemleri, Riot’un onayına göre 3.0 güncellemesi olacaktır. KAY/O, yeni gelecek olan tur içerisinde olmayacaktır. 29 Haziran Salı günü VALORANT’ın 3.0 güncellemesi geldikten sonra oyuncuların hazırlanmak için sadece 7 günleri olacaktır. Bu güncelleme, erken erişim testinde yeni bir bölüm ve yeni aşama, geniş kapsamlı ajan ve silah fiyat değişikliklerini ortaya çıkardı.

Bir sonraki güncelleme içerisinde neredeyse bütün ajanlar, önemli derecede güçlendirme ve zayıflatma alacağını fark edildi. Özellikle Jett, Skye ve Sova gibi meta karakterlerini de içeren ajanlar bu düzenleme içerisinde yer alacak. Ayrıca 11 tane silahın fiyatları operatör güçlendirmesi ve Judge zayıflatması olacağı söyleniyor.

VCT Avrupa 3. Aşama Elemeleri

VALORANT 3.0 güncellemesinin yaptığı değişikliklerin metayı nasıl etkileyeceğini kesinleştirmek güç fakat büyük bir etki bırakacağı kesin. Hazırlık için kısa bir süreye sahip olan takımların bu değişikliklere nasıl ayak uyduracağı ise merak konusu.  Ayak uyduramayanların ana etkinliğe tekrar katılmak için 20 Haziran’da ikinci elemelerde bir şansları daha olacak.

KAY/O VCT Avrupa 3. Aşama Elemelerinde Olmayacak.
KAY/O VCT Avrupa 3. Aşama Elemelerinde Olmayacak.

Eleme için devre dışı bırakılan KAY/O, muhtemelen 6 Temmuz’daki ana etkinlikte ya da ikinci elemelerde oynanabilecek. Benzer bir şekilde, oyunun en yeni haritası olan Breeze’in, VALORANT’ın İzlanda’daki ilk uluslararası LAN etkinliğinde oynanması amaçlanmıştı. Ancak takımlardan, oyunculardan ve izleyicilerden gelen eleştiriler sonrası iptal edildi.

VALORANT 3.0 yamasının 22 Temmuz Salı günü yayınlanması planlanıyor. Elemeler bir hafta sonra 29 Haziran’da başlıyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Yeni PUBG Haritası Geliyor: Taego

Sonraki İçerik

Kojima Abandoned Üzerine Çalışıyor

Alakalı İçerikler
""