Kojima Abandoned Üzerine Çalışıyor

Takip Et
Kojima, Abandoned oyununun tanıtım videosu ile dikkatleri üzerine çekti.

Öncelikle derin bir nefes alalım çünkü her şey dallı budaklı. Her şey Blue Box adlı oyun stüdyosunun “Guess the name: Abandoned = (First letter S, Last letter L). Reveal closing in… #PS5 #Exclusive.” Tweetini atmasıyla başladı ve artık oyun dünyasının merkezindeler. Harflerin uyması dolayısıyla 2014’ten beri Silent Hill bekleyen hayranlar ise çıldırmış durumda.

Abandoned adlı oyunun tanıtım videosunda kayaların üzerinde P ve T harfi görenler Kojima’ya koştu.

Konami ile yollarını ayıran Kojima ise tweetinde içinde “Silent” ve “Hill” kelimeleri geçen iki kitap paylaştı. Önceki oyunuyla ile ilgili gönderme bulunan Abandoned  tantım videosu ile birlikte iş kontrolden çıkmaya başladı. Olayın içine Hasan Kahraman isimleri girdi, Hideo Kojima’nın arkadaşı açıklamalarda bulundu ve Blue Box tüm bu soruların hiçbirini cevaplamıyor. Kojima’nın arkadaşı Geoff Keighley ilk önce “Hasan gerçekten çok hevesliydi, önümüzdeki aylarda sizinle daha fazlasını paylaşmayı düşünüyorum, bu yüzden twitter hesabımı takip etmeye devam edin” dedi. Daha sonra ise “Dürüst olmak gerekirse, bunun sizin düşündüğünüz şey olduğunu düşünmüyorum” diye yazdı. Çelişkiler oldukça fazla.

Herkesin ağzına yeni bir tat getiren P.T’nin çıkamamasıyla birlikte Hideo Kojima’dan beklentiler zaten arşa ulaşmıştı. Kabul etmek lazım ki Kojima’nın daha önceki eylemleri de bu beklentilerin altını dolduruyor. Metal Gear Solid 5 oyununun tanıtımı için şirket kurmuşluğu olan Kojima’nın böyle bir tanıtım kampanyası yaptığı düşüncesi insanlara inandırıcı geliyor.

Burada “Hasan Kahraman aslında Hideo Kojima mı?” gibi soruları cevaplama niyetimiz yok ama “Hideo” kelimesinin Türkçe karşılığının “Kahraman” olması bu ihtimali ayakta tutuyor. Buna karşın, Blue Box stüdyosunun daha önce başarısız Kickstarter projelerinin olması bizleri ürkütmeli. Hideo Kojima’nın da ateşe ateşle karşılık verip gene olanın bizim gibi heyecanlı oyun severlere olacağını unutmamamız lazım. Konuyla ilgili gelişmeleri gene sizinle paylaşacağız.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VCT Avrupa 3. Aşama Elemeleri 3.0 Sürümünde Oynanacak

Sonraki İçerik

DualShock 4 Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Alakalı İçerikler
""