Yeni PUBG Haritası Geliyor: Taego

Avatar photo
Takip Et
PUBG ekibi kısa süre önce Taego ile gelen bazı yenilikleri gösteren bir video paylaştı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında PUBG Yaratıcı Direktörü Dave Curd, 2021 yılı ile beraber gelen oyuna eklenen içerikler hakkında bazı ayrıntılar paylaştı. Paylaştığı ayrıntılar arasında en göze çarpan şey, oyunun geliştirildiği Güney Kore’nin manzarasını ve kültürünü temel alan yeni bir 8×8 haritası oldu. Önceden kod adı “Tiger” olan haritanın adı Taego olarak duyuruldu. Bu harita, PUBG’de başka haritalarda olmayan yeni mekanik ve silahlar içeriyor.

Ekip kısa bir süre önce Taego ile gelen yeni şeyleri gösteren bir video paylaştı. Mekaniklerin nasıl çalıştığına dair hiçbir ayrıntı yok ancak videoda çok ufak bir bölümü gösterilmiş. Taego haritası PC için 7 Temmuz, konsollar için 15 Temmuz tarihinde erişime açılacak.

PUBG Taego Videosu

Yayımlanan tanıtımda açılış yorumlanamayan bir kısım içeriyor. Oyuncular her zamanki gibi bir uçaktan atlıyor fakat uçağın motoru hasarlı ve uçak düşüyor gibi görünüyor. Bu da oyuncuların Taego’da olduğunu gösteren bir açılış ile ilgili bir şey olabilir. Ya da yeni gelecek mekaniklerden birisi olabilir.

Videodaki açılıştan sonra gelen sahnede, Paramo’da elde ettiğimize benzer bir helikopteri bizlere gösteriyor. Bu helikopterin canlanma ve ganimet düşüşlerinden biri olduğu öngörülüyor. Henüz kesin bir bilgi olmadığı için iki öngörünün arasında sıkıştı kaldı. Oyunculara göre bu helikopter Counter-Strike: Global Offensive’de olduğu gibi takım arkadaşını oyuna geri getiren bir helikopter.

Kesin olarak bildiğimiz öngörülerden birisi ölü oyuncuları canlandırma. Bu yeteneğin 2021 yılında oyuna ekleneceği söylenmişti. Taego haritasının bu yeteneğe sahip ilk harita olacağını düşünüyoruz. Video içerisinde bir oyuncu kendini diriltiyor gibi gözüküyor fakat kesinlik kazanmış bir görüntü değil. Ayrıca video içerisinde görünen bir diğer farklı özellik ise oluşan ek bir mavi bölge. Bu mavi bölge oyuna farklı bir taktiksel açı ve oynanış katacaktır.

Görsel 4: Yeni PUBG Haritası Geliyor: Taego - Rehber - Oyun Dijital

Videodaki bir başka detay Taego haritasıyla beraberinde gelecek olan iki yeni silah. Bu silahlardan birincisi 5.56 DMR ve ikincisi 5.56 AR (saldırı tüfeği). Yüzde yüz kesin olmasa da bu iki silahın Taego haritasıyla geleceğini az çok kestirebiliyoruz. Ayrıca video içerisinde oyuncuların kullandığı silahlara ve giymiş oldukları ekipmanlara bakarak bu yorumu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra PUBG içerisinde daha önce görmediğimiz bir araca biniyorlar. Bu da demek oluyor ki yeni araçlar yolda.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Yeni VALORANT Ekibi: Unknownpros

Sonraki İçerik

VCT Avrupa 3. Aşama Elemeleri 3.0 Sürümünde Oynanacak

Alakalı İçerikler
""