Ubisoft, Kullanılmayan Hesapları Kapatmaya Başladı

Avatar photo
Takip Et
Ubisoft, belirli süre inaktif hesapları kapatıyor. Kapatılan hesaplar satın aldıkları oyunlara erişim hakkını kaybedecek.
Görsel 4: Ubisoft, Kullanılmayan Hesapları Kapatmaya Başladı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Twitter’daki bir kullanıcı, Ubisoft’tan e-postada yer alan bağlantıya tıklamadıkları taktirde hesapta bulunan satın alınan oyunlar da dahil olmak üzere hesaba belirli bir süre sonra erişilemeyeceğini söylen bir e-posta aldı.

İlgili tweete yanıt veren Ubisoft Destek hesabı, “30 gün içerisinde (tweette bulunan e-postayı aldıktan sonra) hesabınıza giriş yaparak veya e-postada yer alan ‘Hesap Kapatmayı İptal Et’ bağlantısını tıklayarak hesap kapatılma işini iptal edebilirsiniz.” şeklinde açıklama yaptı.

Uzun süre giriş yapmadığınız Ubisoft hesaplarınız, silinme tehlikesiyle karşı karşıya.

Daha önce bu konu hakkında soru sorulduğunda Ubisoft, GDPR düzenlemeleri nedeniyle şirketin “yerel veri koruma mevzuatına uymak için etkin olmayan hesapları kapatması” gerektiğini iddia etmişti.

Ubisoft web sitesinde yer alan bir mesajda ise “Bu, yalnızca söz konusu hesabın kullanılmayacağına inanmak için güçlü nedenlerimiz varsa geçerlidir” ifadesi yer alıyor.

Ubisoft ayrıca, kullanıcıya gönderilen yukarıdaki e-posta bununla çelişiyor gibi gözükse de, satın alma işlemi yapılan hesapların dört yıl boyunca silmeyeceklerini iddia ediyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Xbox Game Pass Üyelik İptali Nasıl Yapılır? - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Xbox Game Pass Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 6: High on Life, PS4 ve PS5'e Çıktı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

High on Life, PS4 ve PS5’e Çıktı

Alakalı İçerikler
""