343 Industries Artık Halo Oyunu Geliştirmeyebilir

Avatar photo
Takip Et
Yapılan sızıntıya göre işten çıkartmalar sonucu 343 Industries artık Halo oyunu geliştirmeyecek.
Görsel 4: 343 Industries Artık Halo Oyunu Geliştirmeyebilir - Rehber - Oyun Dijital

Yakın zamanda ortaya çıkan bir sızıntıya göre, 343 Industries bundan sonra Halo oyunları geliştirmeyecek ve bunun yerine yeni oyunlar üçüncü parti stüdyolar tarafından geliştirilecek.

Gamespot’un haberine göre, bilinen Halo sızıntı kaynaklarından Bathrobe Spartan, Twitter’da seride henüz duyurulmamış olan değişimi ve Microsoft’un son işten çıkarmalarının 343 üzerindeki etkisini açıklayan büyük bir paylaşım yaptı. Sızıntıya göre, stüdyonun işgücünün üçte biri ya işten çıkarıldı ya da Microsoft bünyesindeki diğer ekiplere transfer edildi ve bu da stüdyonun geliştirme yeteneklerini ortadan kaldıracak çeşitli değişikliklerin yapılmasına yol açtı.

343 Industries, Halo oyunları geliştirmek yerine denetimi sağlayacak.

Yine sızıntıya göre Microsoft’un “Halo lisansını diğer stüdyolara devredeceğini” ve projeleri denetleme görevini 343’e bırakacağını öne sürüyor. Bu sayede daha küçük bütçeli yapımlar diğer stüdyolar tarafından geliştirilecek ve Xbox Game Studios ile 343 Industries denetleyici rolünü üstlenecek.

Ayrıca, 343 Industries, Halo Infinite’in de oyun motoru olan Slipspace motorunu korumaya ve geliştirmeye devam edecek. Muhtemelen yukarıda bahsedilen üçüncü taraf stüdyolara gelecekteki oyunları geliştirmeleri için bu motora erişim verilecek.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: VORP 3.0 Başvurusu Nasıl Yapılır? - Rehber - Oyun Dijital

VORP 3.0 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 6: Riot, League of Legends Kaynak Kodları İçin Fidye Ödemeyi Reddetti - Rehber - Oyun Dijital

Riot, League of Legends Kaynak Kodları İçin Fidye Ödemeyi Reddetti

Alakalı İçerikler
""