Twitch Yayıncıları Artık Banladıkları Kullanıcıların Yayınlarını İzlemesini Engelleyebilecek

Avatar photo
Takip Et
Twitch, eylül ayında yayıncıların sohbetlerinden yasakladığı kişilerin yayınlarını izlemesini engelleyen bir özelliği kullanıma sunacak.
Görsel 4: Twitch Yayıncıları Artık Banladıkları Kullanıcıların Yayınlarını İzlemesini Engelleyebilecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Önümüzdeki haftalarda Twitch yayıncılara, yasaklı kullanıcıların sohbet yasağına ek olarak yasaklı kullanıcıların canlı yayınları izlemesini engelleyecek isteğe bağlı bir özellik sunacak. Twitch’ten yapılan açıklamaya göre, yeni özellik eylül ayı boyunca aşamalı olarak tüm yayıncıların erişimine açılacak.

Twitch’te banladığınız kullanıcılar artık sadece eski yayın kayıtlarını ve VOD’ları izleyebilecek.

Görsel 5: Twitch Yayıncıları Artık Banladıkları Kullanıcıların Yayınlarını İzlemesini Engelleyebilecek - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Temmuz ayında düzenlenen TwitchCon’da platforma 24 saat boyunca yayında kalacak hikayeler özelliğinin ekleneceği açıklanmıştı. Buna ek olarak Twitch, arka planda önceden var olan özellikleri geliştirmeye devam ediyor gibi gözüküyor. Uzun yıllardır bulunan yasaklama özelliği kullanıcıların sadece sohbeti kullanmasını engelliyor ancak yayını izleyip izlememelerini etkilemiyordu. Bu özellik sayesinde artık yasaklı kullanıcıların yayınları izlemesi engellenebilecek.

Eylül ayından itibaren tüm Twitch kanalları, kullanıcıların herhangi bir nedenle yasaklandıkları bir kanalın canlı yayınını izlemelerini engelleyecek isteğe bağlı bir özelliği etkinleştirebilecek. Twitch yayıncısı Lowco’ya göre; yeni özellik anında çalışacak ve yayın ortasında yasaklanan bir kullanıcının yayını izlemesini engelleyecek. Ancak, yasaklanan kullanıcıları geçmiş yayınların kayıtlarını, kliplerini ve VOD’larını izlemeye devam edebilecekler.

Twitch’te Kıdemli Ürün Müdürü olarak görev alan Trevor Fisher, Twitch’in kullanıcılardan gelen geri bildirimleri dikkate alacağını ve içerik oluşturucuların oturumları kapatılmış olsa bile yasaklı kullanıcılarla başa çıkma yöntemlerini genişletmenin yollarını arayacağını söyledi.

Bu değişikliğe sosyal medyadan gelen tepkiler çoğunlukla olumlu oldu, sizce bu değişiklik ne kadar önemli ve ne kadar uygulanabilir?

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Baldurs Gate 3 Zihin Okuma Nasıl Yapılır? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Zihin Okuma Nasıl Yapılır?

Sonraki İçerik
Görsel 7: Baldurs Gate 3 Sürpriz Tur Nasıl Tetiklenir? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Sürpriz Tur Nasıl Tetiklenir?

Alakalı İçerikler
""