Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Twitch Hot Tub Yayınları İçin Özel Kategori Açtı

Avatar photo
Takip Et
Twitch Hot Tub yayınlarını ayrı bir kategoride listelemeye karar verdi.

Twitch’te “Hot Tub” yayınları Mart ayında yükselişe geçtiğinden beri, jakuzilerde bikinili canlı yayın yapan kullanıcılar Twitch’te bir tartışmaya neden olmuştu. Hem izleyicilerin hem de reklamverenlerin şikayetlerinden sonra Twitch Hot Tub yayınları için özel bir kategori oluşturdu. Kategorinin ismini ise, “Pools, Hot Tubs and Beach” olarak tanıttılar.

Twitch cuma günü yayınladığı blog gönderisinde, “Çıplaklık ve kıyafet politikamıza ‘yüzmek ve plajlar’ istisnası altında izin verilen mayoları giyiyorsanız,  yayınlarınızı ‘Pools, Hot Tubs and Beach’ kategorisi altında açın” dedi.

Twitch Hot Tub yayınlarını ayrı bir kategoride listelemeye karar verdi.

Twitch, blog yazısında bu yayınlar için yeni bir kategori açmanın geçici bir çözüm olduğunu kabul etti, ancak “yakın vadede tüm izleyiciler için birkaç sorunu çözeceğini” söyledi.

Twitch’te kategoriler, izleyicilerin yayınlara daha kolay göz atmasına ve izlemek istediği yayınları bulmasına yardımcı oluyor. Örneğin, bir DJ’in canlı yayınını izlemek istiyorsanız, müzik kategorisini seçebilir ve orada ne olduğunu görebilirsiniz. Twitch Hot Tub yayınlarını özel kategoriye taşımanın “önerilen içeriği ve reklamların nerede göründüğünü kontrol etmek için daha fazla imkan sunacağını” söyledi. Başka bir deyişle bu kategori, Just Chatting kategorisine göz atan izleyicilerin Hot Tub yayınlarını görmelerini engelleyecektir.

Bu haftanın başlarında popüler yayın platformu, Twitch’te Hot Tub yayınlarıyla ünlenen Amouranth’ın reklam gösterimlerini iptal etti. Amouranth’ın reklamcılığın belirsiz bir şekilde askıya alındığını söylediği karar, artık Hot Tub yayını olup olmadıklarına bakılmaksızın, herhangi bir akışından reklam geliri elde edemeyeceği anlamına geliyordu.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Xbox Game Pass’e 15 Yeni Oyun Geliyor

Sonraki İçerik

Crysis 2 Remastered Eylül Ayında Çıkabilir

Alakalı İçerikler
""