Konami Castlevania Oyunlarını Geri Getirebilir

Takip Et
Konami’nin Retro Castlevania oyunlarını içeren Castlevania Advance Collection adında bir oyun çıkaracağı söyleniyor.

Avustralya Sınıflandırma Kurulu’ndan gelen sızıntıya göre Konami, retro Castlevania oyunlarını geri getirmeyi planlıyor olabilir.

Bilmeyenler için kısaca Avustralya Sınıflandırma Kurulu; filmleri, video oyunlarını ve yayımları sınıflandıran bir  yasal sansür ve sınıflandırma organıdır. Avustralya Sınıflandırma Kurulu’nda, 18 Haziran 2021 tarihinde Castlevania Advance Collection için yeni bir derecelendirme yayınlandı. Yayıncı olarak ise Konami Digital Entertainment ve yazar olarak M2 görünüyor.

 M2’nin zaten 2019 yılında Castlevania Anniversary Collection üzerine çalıştığı biliniyordu. Yani sadece spekülasyon değil. Koleksiyona verilen dereceleri görmek için buraya tıklayabilirsinz.

Castlevania Advance Collection’ın birden fazla platform için olduğu da görülüyor.

Kolaksiyon paketinin, Game Boy Advance’de 2001 ile 2003 yılları arasında piyasaya sürülen üç oyunu, yani Circle of the Moon, Harmony of Dissonance ve Aria of Sorrow’u içerebileceği söylentiler arasında yer alıyor. Ancak dediğimiz gibi bu, şu anda sadece bir spekülasyon ve kesin bir bilgi için resmi bir duyuruyu beklememiz gerekecek.

Game Boy Advance’in oyun alanına hakim olduğu 32-bit el oyun konsolları günlerinde Konami, farklı ana hatlara sahip Castlevania oyunlarını piyasaya sürmüştü. Bunlar Aria of Sorrow, Circle of the Moon ve Harmony of Dissonance oyunlarıydı.

Bu üçünden Aria of Sorrow; hikaye, ruh sistemi, sanat ve müzik için ona değer veren birçok hayran tarafından hala en iyi Castlevania oyunlarından biri olarak kabul ediliyor.

Bu yüzden geri dönerse, onu ilk kez deneyimleyecek insanlar için harika bir deneyim olabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

It Takes Two 2 Milyondan Fazla Sattı

Sonraki İçerik

NAVI VALORANT Espor Arenasına Giriş Yaptı

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.