Assassin’s Creed Valhalla Oyun Direktörü EA Motive’e Katılıyor

Takip Et
Söylenenlere göre Star Wars: Squadrons’un yaratıcısı EA Motive Stüdyoları, Dead Space’in kötü imajını düzeltmek için kolları sıvıyor.

Assassin’s Creed’in yaratıcı isimlerinden Eric Baptizat, şirkette sunduğu 16 yıllık hizmetin ardından Ubisoft’u terk ederek Star Wars: Squadrons ve Star Wars Battlefront 2’nin tek kişilik macerasını yaratan EA Motive Stüdyoları’na geçiş yaptı. Assassin’s Creed Valhalla’nın oyun direktörlüğünü yapan Eric Baptizat’ın, henüz açıklanmayan bir proje için EA Motive’e geçtiği söylenmekte.

Baptizat, daha önce AC Origin, AC 4: Black Flag ve Assassin’s Creed Valhalla gibi serinin oldukça sevilen oyunlarına direktörlük yapmış bir isim.

Baptizat’ın aslında bu yılın nisan ayında EA Motive’e geçtiği ancak durumun ancak medyaya yansıdığı da söylenenler arasında. Baptizat, Ubisoft’ta çalıştığı dönemde Assassin’s Creed serisinin Assassin’s Creed Origin, Assassin’s Creed 4: Black Flag ve son oyunu Assassin’s Creed Valhalla gibi oldukça sevilen oyunlarına direktörlük yapmış bir isim. Dolayısıyla böyle işinde usta bir ismin iki büyük şirket arasında yer değişikliği yapması da oyun dünyası adına öneme sahip bir durum.

Assassin's Creed Valhalla

Kendini kanıtlamış oyun direktörünün yalnızca daha önceki işlerinin kalitesinden dolayı değil, aynı zamanda EA Motive ile çalışacağı yeni projenin merak konusu olması dolayısıyla da bu transfer takipçileri giderek meraklandırmakta.

Konuyla ilgili söylentiler, Baptizat’ın neredeyse on yıldır adından hiç söz edilmeyen ve en son haliyle hafızalar da hiç hoş bir yer edinememiş olan bilim kurgu temalı korku ve hayatta kalma oyunu Dead Space’in imajını yükseltmek için gerçekleştirilecek bir projede çalışabileceği yönünde.

Konuyla ilgili kesinleşmiş herhangi bir bilgi bulunmasa da, Baptizat’ın böylesi bir proje için EA Motive tarafından cazip bir teklifle transfer edilmiş olması oldukça mümkün görünüyor.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Rocket League Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik

Genshin Impact: Kazuha Banner ve Leaves in the Wind Yarın Geliyor

Alakalı İçerikler
""