Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Tesla Araçlarda Steam Oyunları Oynanabilecek

Avatar photo
Takip Et
Teknoloji devi Elon Musk, Steam oyunlarını Tesla araçlarında oynanabilecek şekilde eklemeyi hedefliyor.
Tesla

Tesla araç sahipleri, araçlarını sürülebilir oyun makinesine dönüştürmek için çeşitli yollar aradılar. Tesla CEO’su Elon Musk, bu konuda araçlarını bir kontrolcü yapmaya hevesli.

Tesla Araçlar İçin Steam Demosu Geliyor

Ocak 2021’den bu yana Tesla araç sahipleri, araçlarında bulunan Arcade modu ile oyun oynayabiliyor ve araçlarını bir kontrolcü olarak kullanabiliyorlar. Arcade modundan sıkılan sürücüler olmuş olmalı ki bazıları araçtan PUBG oynayabiliyorlar.

Bu araç sahipleri arasında oyun oynamaya ilgisi olan Elon Musk, Steam ile bağlantının yolda olduğunu doğrulayan bir videonun altına “Steam entegrasyonuyla ilerleme kaydediyoruz. Demosu muhtemelen önümüzdeki ay çıkar.” yorumunu yaptı. Ancak daha fazla detay vermedi.

Arcade modu, araç kullanıcılarının araçlarını şarj ederken zaman geçirmeleri için eklenmişti. İlk çıktığı zamanlarda çok oyun yoktu ancak sonrasında Cuphead, Beach Buggy Racing 2 gibi oyunlar kütüphaneye eklendi.

Elon Musk’ın, Steam’i araçlara getirmeyi mi düşündüğü yoksa Steam Deck gibi bir platform mu yapacağı belli değil. Her iki durumda da nasıl bir sonuç çıkacağını merakla bekliyoruz.

En güncel oyun haberleri için InstagramTwitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 4: VALORANT Sürüm Uyumsuzluğu Hatası Nasıl Düzeltilir? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Sürüm Uyumsuzluğu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Sonraki İçerik
Minecraft Warden

Minecraft Warden Nasıl Bulunur?

Alakalı İçerikler
""