Minecraft Warden Nasıl Bulunur?

Avatar photo
Takip Et
Minecraft Warden ve Deep Dark biyomuyla 1.19 sürümünde oyuncuları karanlık mağaralar ve korkunç canavar bekliyor. Peki nasıl bulacağız?
Minecraft Warden

Minecraft Warden ve Deep Dark biyomuyla 1.19 sürümünü getirdi. Bu biyom, dünyanın en derin yerlerinde bulunan ve oyuncuların korkulu rüyası Warden’a ev sahipliği yapan oldukça karanlık bir yer. Peki burayı nasıl bulacağız?

Minecraft warden ve deep dark biyomu nasıl bulunur?

Deep Dark biyomunu bulmak isteyen oyuncular etrafta Sculk blokları olan büyük mağaraları bulmaları gerekiyor. Sculk blokları koyu renge ve kendisine özgü dokuya sahiptir. Ayrıca bu biyomda rahatça etrafı görmek isterseniz gece görüş iksiri kullanmanız gerekiyor.

Minecraft Warden

Önceki sürümden kalmış kayıtlı dünyanızla oynuyorsanız bu biyomu bulmanız oldukça zor olacak. Çok derinlerde burayı bulabilirsiniz ancak Deep Dark biyomu çok yaygın olarak büyük mağaraların içinde yer almıyor.

Eğer 1.19 sürümünde yeni bir dünya oluşturup aramak için yola koyulduysanız madeninizi kazarken karşınıza çıkacak olan kendiliğinden oluşmuş mağaraları gezerek Deep Dark biyomuna ulaşabilirsiniz. Şunu bilmelisiniz ki; bu mağaralar Y koordinatında sıfırın altında yer alıyor.

Minecraft Warden

Eğer mağaralara inip dolaşarak bulmak istemiyorsanız /locate biome minecraft:deep_dark komutunu kullanarak kolayca bulabilirsiniz. Ancak bu komutu kullanabilmeniz için dünya ayarlarından hilelere izin vermelisiniz.

Warden Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Minecraft Warden

1.19 sürümüyle gelen en büyük yeniliklerden birisi: Warden. Sadece korkunç bir canavardan olmaktan daha fazlasına sahip. Onu bulmak için Deep Dark biyomuna gitmeli ve aramalısınız. Eğer onu ortaya çıkarmak istiyorsanız Sculk Shrieker’ı 3 kez etkinleştirmeniz gerekiyor. Bunun çalışması için ortamın ışık seviyesinin 11’in altında olması gerekiyor.

Warden’dan kaçmak isterseniz mağarada aydınlık bir yer bulmalısınız. Ondan olabildiğince uzak kalmalısınız, size yaklaşırsa görüşünüz kısıtlanır ve aydınlık bir yer bulmakta zorlanırsınız.

Onu yenmek oldukça zor çünkü her zorluk seviyesinde 250 cana sahip. Ancak size kolayda 8, normalde 15 ve zorda 22,5 hasar verir. Warden’ı öldürünce sadece 3 XP şişesinden başka bir şey çıkmıyor. Onu öldürmek için harcadığınız malzemeler için değmez. Warden ile karşılaşırsanız kaçmanız sizin için en iyi yol olacaktır.

En güncel oyun haberleri için InstagramTwitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Tesla

Tesla Araçlarda Steam Oyunları Oynanabilecek

Sonraki İçerik
Görsel 4: FIFA 23'ün İlk Fragman Tarihi ve Kapak Yıldızları Açıklandı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

FIFA 23’ün İlk Fragman Tarihi ve Kapak Yıldızları Açıklandı

Alakalı İçerikler
""