Steam Kendi Eşzamanlı Kullanıcı Rekorunu Kırdı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Steam Kendi Eşzamanlı Kullanıcı Rekorunu Kırdı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Valve, Steam platformunun çevrimiçi olarak kaydedilen en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı rekorunu tazeledi ve 26,4 milyon kullanıcıya çıkardı.

Koronavirüs pandemisi devam ederken, benzeri görülmemiş sayıda oyuncu eşzamanlı olarak çevrimiçi olduğu için, Steam geçen yıl aynı rekoru altı defa kırdı. Bugünden önce, Steam’de görülen en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı Ocak 2021’in başlarında 25,4 milyon kullanıcıydı.

Valve Steam Logo

SteamDB’ye göre, Valve’ın PC platformu erken saatlerde çevrimiçi olan 26.401.443 eşzamanlı kullanıcıyla başka bir rekor kırdı.

Aşağıdaki tablonun gösterdiği gibi, Steam’in büyümeye ve kullanıcı sayısını korumaya devam ettiğini gören PC oyunlarında büyüyen bir eğilim gösteriyor.

Sayısı hiç azalmayan bir topluluk Steam kullanarak PC oyunculuğunu devam ettiriyor.

Steam ayrıca geçen ay 120 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı ve evde kalıp video oyunu oynayan insanlardan faydalandı.

“Steam, COVID-19 yasaklarından önce 2020’de zaten önemli bir büyüme görürken, insanlar evde kalmaya başladığında video oyun oynama süresi arttı, oyun satın alan ve oynayan müşterilerin sayısını önemli ölçüde artırdı ve umarım bazı çılgınlıkları dengelemek için bu biraz neşe getirmiştir.” dedi Valve.

Wes’in o sırada bildirdiği gibi, Steam’in artan popülaritesini bağlama oturtarak, aylık 120 milyon aktif kullanıcı sayısının Xbox Live ve PlayStation Network’ün eşdeğer rakamlarından daha yüksek olduğunu bildirdi. CNN ile Eylül 2020’de yapılan röportajda, Xbox patronu Phil Spencer Xbox Live 100 milyondan fazla insana her ay ulaşıyor ve Temmuz 2020 yılında, Sony tarafından açıklanan bilgiye göre PlayStation Network 103 milyon aylık aktif kullanıcıya vardı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: 2021'de Çıkacak Büyük PC Oyunları - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

2021’de Çıkacak Büyük PC Oyunları

Sonraki İçerik
Görsel 6: Rainbow Six Siege 2020'de 90.000'den Fazla Oyuncuyu Yasakladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rainbow Six Siege 2020’de 90.000’den Fazla Oyuncuyu Yasakladı

Alakalı İçerikler
""