Hytale, 2023’te de Çıkış Yapamayacak

Avatar photo
Takip Et
Hytale geliştiricilerinin aldığı oyun motorunu yeniden geliştirme kararından sonra oyunun 2023’e yetişmeyeceği bildirildi.
Görsel 4: Hytale, 2023'te de Çıkış Yapamayacak - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

En büyük Minecraft sunucularından birisi olan Hypixel ekibi tarafından kurulan Hypixel Studios tarafından 2018 yılından beri geliştirilen Hytale uzun yıllardır geliştirilmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan geliştirici blog’u gönderisinde oyun motorunu yeniden geliştirme kararı aldıklarını söylüyorlar. Geliştiriciler, bu değişikliğin oyunun çıkışından sonra oyunu güncellemeyi kolaylaştıracağını ve sürdürülebilir olacağını iddia ediyorlar.

Ayrıca, blog gönderisinde bazı içerik oluşturucu araçlarını da gösteriyorlar ve Hytale’in 2023’te piyasaya sürülmeyeceğini de söylediler.

İlk Yayımlanan Hytale Fragmanı

Blog gönderisinde, “Bazı kartal gözlü topluluk üyelerinin iş ilanlarımızda Java ve C#’a yer vermeyi bıraktığımızı fark ettiklerinin farkındayız. Bunun nedeni Hytale’in oyun motorunu (hem istemci hem de sunucu) C++ ile yeniden geliştirme kararını vermemiş olmamızdır. Bunu yapmak birkaç önemli fayda sağlar.”

Bu faydaları şöyle sıralıyorlar; Hytale’i birden fazla platformda yayınlamak daha kolay olacak; performans faydaları olacak; gelecekte oyunu yamalamayı ve güncellemeyi kolaylaştıracak.

Oyun motorunun yeniden geliştirilmesinin “hızlı bir şekilde” ilerlediğini söyleseler de Hytale’in “geçen yıl ana hatlarıyla belirlediğimiz mümkün olan en erken çıkış tarihi olan 2023’te piyasaya sürülmeye hazır olmayacağını” da söylediler.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
3 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Spider-Man Remastered PC Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Spider-Man Remastered PC Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: Papers Please Mobil Cihazlara Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Papers Please Mobil Cihazlara Geliyor

Alakalı İçerikler
""