Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Rainbow Six Siege 2020’de 90.000’den Fazla Oyuncuyu Yasakladı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Rainbow Six Siege 2020'de 90.000'den Fazla Oyuncuyu Yasakladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Aktif olarak oynanan ve güncellenen oyunlar can sıkıcı hilecilerle baş etmek sürekli zorunda. Ubisoft, Rainbow Six Siege‘i yakın zamanda hile ile mücadele için hile korumasını güncelledi.

Rainbow Six Siege geliştirici bloğunda yayınlanan gönderiye göre, oyunun hileyi azaltmaya yönelik yaklaşımında üç ana odak noktası var: Tespitin iyileştirilmesi, yeni hileleri önlemek için engellerin arttırılması ve hilelerin diğer oyuncular üzerindeki etkisinin azaltılması. Gönderinin amacı, hayranlara perde arkasından hileciler ile nasıl başa çıkıldığına dair bir fikir yaratmak, ancak Ubisoft’un çabalarının önüne geçebileceği için “tamamen şeffaf” olamayacağı belirtiliyor.

Rainbow Six Siege

BattlEye tarafından paylaşılan verilere göre 2020 yılında, toplamda 91.112 oyuncu yasaklandı. Ayrıca, bu sayı hile kullanımında bir önceki kayıta göre %44.73 bir artış olduğunu gösteriyor. Geliştiricilerin araştırması için hesapları erkenden  işaretlemeyi amaçlayan yeni bir veriye dayalı tespit modeli kullanılarak Ağustos ve Aralık arasında ek 4.500 oyuncu yasaklandı. Bu Warzone gibi kısa bir süre önce bir dalgada 60.000 hileciyi yasaklayan bir oyuna kıyasla düşük bir sayı olsa da, hile ile mücadele çabasının tüm sektörde devam ettiğini gösteriyor.

BattlEye ile veri paylaşımı yapılarak Rainbow Six Siege‘deki hileci sayısı azaltılacak.

Yukarıda bahsedilen veri tabanlı tespit modeli, Fornite ve Fall Guys tarafından da kullanılan BattlEye yazılımının kullanımı ve genel oyuncu raporlaması, Rainbow Six Siege’in hilecileri tespit ettiği üç ana yoldan birisi. Blog yazısı, “hilecilerin yüzde 100’ünü tespit etmenin her zaman imkansız olacağını” söylese de, oyununcuların daha az hilelerden etkilenmesini sağlarken, hileciler ve hile geliştiriciler için işlerini zorlaştırıyor

Rainbow Six Siege, hile ile mücadeleye yönelik bu çabaların ötesinde, oyuncularına Aralık 2020’de gelen Neon Dawn Operasyonu gibi güncellemelerle keyfini çıkarabilecekleri yeni içerikler de sağlıyor.

Bununla birlikte, Rainbow Six Siege gibi oyunları geliştirmek için harcanan zaman, Ubisoft’un yakında çıkacak olan Rainbow Six Quarantine’i ne zaman çıkaracağı konusunda merak yarattı. Mart ayında çıkacağı sızdırılan Rainbow Six Quarantine çıkış tarihinin sahte olduğu doğrulandı, bu nedenle oyunun fanları Siege oynamaya devam etmek zorunda kalacak.

Rainbow Six Siege, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S’de oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Steam Kendi Eşzamanlı Kullanıcı Rekorunu Kırdı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Steam Kendi Eşzamanlı Kullanıcı Rekorunu Kırdı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Prince of Persia Remake Tekrardan Ertelendi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Prince of Persia Remake Tekrardan Ertelendi

Alakalı İçerikler
""