Sony, PlayStation Plus ve PS Now Hizmetini Birleştirdi

Avatar photo
Takip Et
Sony, Game Pass’e rakip olarak PS Now ve PlayStation Plus’ı birleştirerek 3 yeni PlayStation Plus paketi oluşturdu.
Görsel 4: Sony, PlayStation Plus ve PS Now Hizmetini Birleştirdi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sony, PlayStation Plus markasını kullanacak olan yeni üç katmanlı abonelik hizmetini resmen duyurdu. Daha önceden Project Spartan adıyla sızdırılan bu hizmet. Sony’nin mevcut abonelik hizmetleri olan PlayStation Plus ve PlayStation Now’ı birleştirecek.

Yeni PlayStation Plus abonelikleri PS4 ve PS5 için Haziran 2022’de piyasaya sürülecek ve üç farklı paket bulunacak.

Yeni PlayStation Plus Paketleri

PS Plus Essentials

PS Plus Essentials, halihazırda bulunan PlayStation Plus hizmetinde olduğu gibi çevrimiçi çok oyunculu erişim, oyun indirimleri, bulut depolama ve aylık 2 indirilebilir oyun sunacak.

PS Plus Extra

PS Plus Extra, PS Plus Essentials’daki özelliklerin tümünü içerecek. Ayrıca, 400 adet PS4 ve PS5 oyunlarından oluşan bir koleksiyona erişim olanağı tanıyacak. Bu oyunlar arasında, Spider Man, Spider Man: Miles Morales, God of War, Returns, Mortal Kombat 11 ve Death Stranding gibi oyunlar yer alacak. Üçüncü taraf geliştiriciler tarafından geliştirilenler de dahil olmak üzere daha fazla oyun yakın zamanda duyurulacak ve koleksiyona sürekli yeni oyun eklenecek.

PS Plus Premium (bazı ülkelerde PS Plus Deluxe)

PS Plus Premium bütün paketlerin özelliklerine sahip olacak ve PlayStation 1, PlayStation 2 ve PlayStation Portable (PSP)’den klasik oyunlar, süreli oyun demoları, PlayStation 3 ve PlayStation 4 oyunlarını oynayabileceğiniz streaming hizmeti sunacak. (Streaming; GeForce Now gibi internet üzerinden oyun oynayabilme.)

PlayStation streaming servisinin henüz bulunmadı ülkelerde, örneğin Türkiye, üçüncü paket PS Plus Deluxe olarak adlandırılacak ve streaming hizmeti hariç tüm özellikleri içerecek.

Sony, en büyük rakibi Xbox Game Pass’in aksine oyunları çıktığı ilk gün koleksiyona eklemeyeceklerini söyledi. Yapılan röportajda PlayStation CEO’su Ryan, böyle bir şey yapılmasının stüdyolara daha az gelir getireceğini ve daha düşük kaliteli oyunlara neden olabileceğini söyledi.

Fiyatlar

  • 1 Aylık PS Plus Essentials: $9.99/€8.99/£6.99
  • 1 Aylık PS Plus Extra: $14.99/€13.99/£10.99
  • 1 Aylık PS Plus Premium/Deluxe: $17.99/€16.99/£13.49

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Prime Gaming Nisan 2022

Amazon Prime Gaming Nisan 2022 Oyunları Sızdırıldı

Sonraki İçerik
Görsel 5: Ubisoft, Rainbow Six Mobile'ı Duyurdu - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Ubisoft, Rainbow Six Mobile’ı Duyurdu

Alakalı İçerikler
""