Sony Epic Games’e 200 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Avatar photo
Takip Et
Epic, Sony’den 200 milyon dolarlık stratejik yatırım da dahil olmak üzere 1 milyar dolarlık bir fon sağladı.

Epic Games, Sony’den 200 milyon dolarlık stratejik yatırım da dahil olmak üzere 1 milyar dolarlık bir fon sağladı.

Bu, Sony’nin Fornite yapımcısı Epic Games’e ilk kez yatırım yapması değil. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Sony, azınlık hissesi için şirkete 250 milyon dolar yatırım yaptı. Epic Games’e göre, şirketteki en son yatırım iki şirket arasındaki yakın ilişkiyi güçlendirecek.

Epic’in CEO’su ve kurucusu Tim Sweeney,” Epic ve Metaverse için vizyonumuzu destekleyen yeni ve mevcut yatırımcılarımıza minnettarız.”, dedi.

Görsel 4: Sony Epic Games'e 200 Milyon Dolar Yatırım Yaptı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Sony’nin Epic Games’e Yaptığı 200 Milyon Dolar Yatırımın Ardından CEO açıklamaları yapıldı.

“Yatırımları, oyun geliştiricilerini ve içerik oluşturucularını Unreal Engine, Epic Online Services ve Epic Games Store ile güçlendirirken fortnite, Rocket League ve Fall Guys’ta bağlantılı sosyal deneyimler oluşturma konusundaki çalışmalarımızı hızlandırmaya yardımcı olacak.”

Sony Group Corporation’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida,” Epic, oyun ve dijital eğlence endüstrisindeki yaratıcıları destekleyen en ileri teknolojiler dizisi aracılığıyla devrimci deneyimler sunmaya devam ediyor.” dedi.

“Dünyanın dört bir yanındaki insanlara yeni eğlence deneyimleri getirmek için işbirliğimizi güçlendirmekten heyecan duyuyoruz. Bunun, yaratıcılık ve teknolojinin gücü ile dünyayı duygularla doldurma amacımızla aynı hizada olduğuna inanıyorum.”

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer

Sonraki İçerik

Yeni AMD Ryzen 5000 İşlemcileri Yolda

Alakalı İçerikler
""