Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Sony Playstation İçin Yapay Zeka Geliştiriyor

Avatar photo
Takip Et
Sony tarafından Playstation için geliştirilen yapay zeka, gerçek kullanıcıların oyun stillerini taklit edecek.

2019 yılında Sony sessiz sedasız sadece yapay zeka üzerine çalışacakları bir departman kurdu. Şirketin bu teknolojiyle tam olarak ne yapmayı planladığı ilk günden itibaren merak konusuydu. Yakın zamanda yapılan kurumsal strateji toplantısı ve ardından yapılan açıklamalar ise merak edilen bu konuyu aydınlatmaya yetti.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, “Oyun deneyimlerini daha da zengin ve keyifli hale getirmek için PlayStation ile işbirliğine başlıyoruz. Oyuncunun yanında ya da karşısında yer alacak oyun içi yapay zeka ajanları geliştiriyoruz” dendi.

Sony, PlayStation’da oyun deneyimini geliştirmek için yapay zeka geliştirdi.

Her ne kadar oyunların içinde yapay zeka karakterlerinin olmasına alışık olsak da, bu tip yapay zeka pek alışılagelmiş bir durum değil. Zira Sony ve PlayStation cephesinden yapılan açıklamalarda üzerinde durdukları nokta, yapay zekanın kullanıcıların oynanış biçimini simüle etmesi ve insan gibi hareket ediyor olması.

Sony CEO’su Kenichiro Yoshida “Bu sistem, bir insan tarafından oynanan oyun stiline göre geliştirildi. Gerçek kullanıcıların oyununu simüle eden bir yapay zeka üzerinde çalışıyoruz” demiş ve proje ile ilgili ayrıntıları kamuoyu ile paylaşmıştı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VCT Masters 2 Reykjavik Şampiyonu: Sentinels

Sonraki İçerik

Nvidia RTX 3070Ti ve RTX 3080Ti’ı Duyurdu

Alakalı İçerikler
""