PlayStation Project Q El Konsolunun Pil Ömrü Sızdırıldı

Avatar photo
Takip Et
Insider-Gaming’den Tom Henderson’ın haberine göre PlayStation Project Q’nun pil ömrü üç ila dört saat arasında olacak.
Görsel 4: PlayStation Project Q El Konsolunun Pil Ömrü Sızdırıldı - Haber - Oyun Dijital

Bu hafta düzenlenen PlayStation Showcase etkinliğinde görücüye çıkan yeni PlayStation el konsolu Project Q’nun üç ila dört saatlik bir pil ömrüne sahip olacağı iddia ediliyor.

Sony’nin PlayStation Showcase’de yaptığı büyük sürprizlerden biri, uzaktan oynatmaya (remote play) odaklanan yeni bir el konsolu olan Project Q’nun ortaya çıkmasıydı. Project Q’yu sadece etkinliğin sonlarına doğru kısa bir süre gördük ancak PlayStation kullanıcıları arasında tam teşekküllü bir el konsolu olmak yerine uzaktan oynatmaya odaklanması nedeniyle şimdiden epeyce tartışma yarattı.

Insider Gaming’in haberine göre, Project Q’nun üç ila dört saat arasında bir pil ömrüne sahip olacak ki bu da DualSense ve DualSense Edge’in tartışmalı şekilde kısa olan pil ömrüyle kıyaslanabilir.

Görsel 5: PlayStation Project Q El Konsolunun Pil Ömrü Sızdırıldı - Haber - Oyun Dijital

Insider Gaming’den Tom Henderson, Project Q’nun kısa pil ömrünün Sony için yüksek satış adetlerine ulaşmayı zorlaştırabileceğini ancak sonucun cihazın ne kadara satılacağına bağlı olduğunu söyledi.

PlayStation Project Q’nun pil ömrü rakiplerinin yarısı kadar.

Dört saatlik pil ömrü söylentisi doğru çıkarsa, Project Q diğer el tipi konsolların oldukça gerisinde kalacak. Nintendo Switch OLED’in pil ömrü 4,5 ila 9 saat arasında değişirken, Steam Deck’in pil ömrü iki ila sekiz saat arasında değişiyor (ancak çoğu kişi üç saat içinde bitebileceğini iddia ediyor). Fakat bu cihazların, uzaktan oynatmaya odaklanmış değil birer tam teşekküllü el konsolu olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bu pil ömrünün şu anda sadece bir söylenti olduğunu ve cihaz piyasaya sürüldüğünde, özellikle de Sony bu konuda ne kadar tepki aldığının farkındaysa, muhtemelen değişebileceğini belirtmek gerekiyor.

Kesin olarak öğrenmek için bu yılın sonlarına (Kasım olduğu söyleniyor) kadar beklememiz gerekecek, ancak PlayStation’ın cihazlarında iyi bir pil ömrü elde etmekte ne kadar sorun yaşadığı göz önüne alındığında, kelimenin tam anlamıyla ekranlı bir DualSense olan bir cihazda da aynı durumun olduğunu hayal etmek çok uzak görünmüyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: The Last of Us Factions 2 Ertelendi - Haber - Oyun Dijital

The Last of Us Factions 2 Ertelendi

Sonraki İçerik
Optimus Prime Fortnite

Optimus Prime Fortnite’a Geliyor

Alakalı İçerikler
""