Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer

Avatar photo
Takip Et
İster Rust’a yeni başlayın, isterseniz deneyimli olun bu 10 bölgeyi bilmeye ihtiyacınız olacak.

Rust’da bazı bölgeler diğer bölgelerden daha fazla avantaj sunar. Rust, haritasında çok çeşitli bölgelere sahip ve hepsi bulunduğunuz haritada nerede olduğunuzu anlamanıza olanak tanıyor.

Ayrıca, yeni oyuncuların bazı yararlı eşyaları daha hızlı elde etmesini sağlıyorlar, bu yüzden hangisinin en iyisi olduğunu bilmek büyük avantaj sağlayabilir. Bölgeler pusuya yatıp birkaç kişi düşürmeniz için işinize yarayabilir.

İşte, Rust’da Bilmeniz Gereken 10 Yer

10. Fırlatma Sahası

Görsel 4: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Rust’ın en büyük loot bölgesi olan Fırlatma Sahası, aynı zamanda en çok loota sahiptir. Bununla birlikte, tüm bölgede yüksek radyasyon zehirlenmesi bulunuyor. Bu radyasyondan en az düzeyde etkilenmek için hazmat kıyafetine ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda bölgedeyken çok kolay açık hedef olabilirsiniz, bu da çeşitli yönlerden birden fazla çatışma olasılığına yol açıyor.

Koşullara katlanabilecek kadar gelişmiş iseniz, Fırlatma Sahasından yüzlerce hurda kazanabilirsiniz. Ancak hayatta kalmak için diğer oyuncular gelmeden önce bölgeden çıkmanız gerekiyor. Bölgede aynı zamanda ayrıştırma ve araştırma masası da bulunuyor.


9. Kargo Gemisi

Görsel 5: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Kargo gemisi, hareket etmesi dolayısıyla Rust’daki sıra dışıdır ve haritadan ayrılmadan önce oyunun haritasını birkaç kez yavaşça gezer. Gemi de toplanacak çok fazla loot var fakat Bilim Adamı NPC’leri iyi hazırlanmadıysanız size karşı iyi bir direnç sağlayabilir.

Geminin haritadan çıkmasına yakın, gemi içinde çok fazla radyasyon zehirlenmesi olur, yani bu bölgelere yaklaştığında dikkatli olmanız gerekiyor. Kargo gemisinin oyunda sadece belirli zamanlarda bulunduğu  için diğer bölgelerden önce gitmeye değer olmasını sağlar.


8. Karakol

Görsel 6: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Karakol, diğer oyuncularla etkileşim kurmak için güvenli bir bölge olan Rust’daki birkaç yerden biridir. NPC’ler, düşmanca faaliyetlerde bulunmaya çalışan oyuncuların hızlı bir şekilde durdurulmasını ve buna göre cezalandırılmasını sağlar. Muhtemelen güvenli bir bölge olarak doğası gereği, karakolda herhangi bir loot yok, sadece çevredeki yol lootu var.


7. Küre

Görsel 7: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Küre, oldukça eğlenceli bir parkur sunmanın yanı sıra loot için harika bir yerdir. Birkaç varil ve loot sandığı bulunduruyor, eğer parkuru yapabilirseniz kürenin en üstünde dört askeri sandık de bulunuyor. Tabii ki, bu riski alan herkes, bir atlamayı kaçırırsa ölme şansına da sahiptir.

Küre ayrıca çok düşük bir radyasyon seviyesine sahiptir, bu da onu yeni bir oyunun başında gitmek için harika bir yer haline getirir. Ayrıca, çevredeki alandan yüksek olduğu için oyunculara diğer oyuncuları tespit etmek için iyi bir yer sunan harika bir bakış açısı sunar.


6. Askeri Tünel

Görsel 8: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Askeri tünel, radyasyon ve girmeye çalışan herkesi öldürmek isteyen bilim insanlarıyla doludur. Bu bilim adamları ayrıca, daha az agresif olanların çoğunun aksine, tünelleri takılmak için gerçekten tehlikeli bir yer haline getiren oyuncuları da vuruyorlar.

Bununla birlikte, Rust’da en bol loot barındıran yerlerden biridir ve hem büyük miktarlarda hem de kaliteli eşyalar bulabilirsiniz.


5. Haydut Kampı

Görsel 9: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Haydut kampı, Rust’ta başka bir güvenli yerdir ve silah, yiyecek ve malzeme satın alabileceğiniz çok çeşitli tüccar NPC’lerine ev sahipliği yapar. Aynı zamanda çeşitli işlevlere sahip farklı mini helikopterler satacak bir satıcı da var.

Haydut kampının bir başka özelliği de, aslında bir rulet çarkı olan şeyleri oynamanıza izin veren bir kumarhanedir. Böyle bir satıcı ve özellik yelpazesine sahip olmak, haydut kampını her zaman iyi ürünler almak için harika bir yer haline getirir.


4. Tren İstasyonu

Görsel 10: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Tren İstasyonu, dengeli bir loota sahip olmanın yanı sıra aynı zamanda bir tamir tezgahı, ayrıştırıcı ve yakıt çıkarıcı gibi önemli yardımcı araçlara sahip. Ayrıca, Rust’da bulunan kutuların çoğunu burada bulabilirsiniz.

Tren İstasyonunda yüksek düzeyde radyasyon zehirlenmesi bulunuyor yani bir Hazmat giysisine ihtiyacınız olacak. Yüzeyin altındaki bir kanalizasyon sistemi, en karanlık kısımlarda görebilmek için bir el fenerine ihtiyaç duyulmasına rağmen, daha da fazla loot sağlıyor.


3. Havaalanı

Görsel 11: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Havaalanı, çeşitli binalarının her biri arasında geniş boş alanlar bulunan Rust’taki tartışmasız en açık bölgedir. Lootlamak için çok sayıda sandık ve varil sunuyor, ancak bu savaş için popüler bir bölge haline gelmesine neden olabilir.

Havaalanında, bazen saldırı helikopterleri olabilir. Ziyaret etmeye değer, sadece çatışmalara hazır olun.


2. Madencilik Sahası

Görsel 12: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Madencilik Sahası, oyundaki en küçük bölgerlerden birisi, aynı zamanda herhangi bir radyasyona sahip olmayan sadece üç cazibe merkezinden biri. Zaman zaman ortaya çıkan tıbbi ve askeri kutular iyi bir loot şansı sağlıyor. Uzun süre hayatta kalmak için mücadele edebilecek yeni oyuncular için harika bir alan, genellikle daha küçük boyutu nedeniyle göz ardı ediliyor.

Ayrıca, istenmeyen öğelerinizin bir kısmını geri dönüştürmenize izin veren bir ayrıştırıcı ve onarım tezgahına da ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, kendinizi düşmanlara saldırmaktan kolayca korumanıza izin veren çok sayıda pencere ve çatı erişimi ile savunma pozisyonu olarak kullanmak oldukça kolaydır.


1. Rafineri

Görsel 13: Rust: Her Oyuncunun Bilmesi Gereken 10 Yer - Rehber - Oyun Dijital

Ulaşılması en zor yerlerden biri olan Rafineri, Rust’un sunduğu en iyi eşyalardan bazılarına da sahiptir. Yağmalamak için 30’dan fazla sandık ile, zorlu bir savaş dizisini tamamladıktan sonra üst düzey ödüller sunabilecek kilitli bir sandık da bulabilirsiniz.

Teçhizatı koruyan bilim adamları da çok fazla cephane ve ilaç sağlıyor ve petrol teçhizatında radyasyon yok. Sonuç olarak, kendileri için ganimetin bir kısmını almak isteyen diğerlerinden gelen saldırılara karşı gelebildiğiniz sürece deneyimli oyuncular için gitmek için en iyi yerlerden biridir.


İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Daha fazla liste fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Hitman 3’e Tek Şanslık Suikast Görevleri Geliyor

Sonraki İçerik

Sony Epic Games’e 200 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Alakalı İçerikler
""