Assassin’s Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Avatar photo
Takip Et
Assassin’s Creed Mirage, sıkı bir aksiyon-macera teması ile oyuncuları serinin temeline götürmeyi amaçlıyor; oyun hakkında bilmeniz gereken her şeyi derledik.
Assassin's Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Assassin’s Creed Mirage, serinin AC: Valhalla’dan bir sonraki oyun, ancak daha çok bir spin-off oyunu olduğu için önceki oyunlara pek bezemiyor. Ubisoft Bordeaux tarafından geliştirilen Mirage, Valhalla’nın RPG benzeri ilerleme sistemlerini barındırmayacak, bunun yerine seriyi gizlilik ve parkur odaklı açık dünya aksiyon-macera köklerine geri götürecek.

Bu da oyunu daha ilgi çekici yapıyor, özellikle de Ubisoft’un serideki her oyuna göndermelerde bulunacağını ve her birinden ögelerin bu oyunda yer alacağını söylemesi bu nedenlerden biri.

Assassin’s Creed Mirage’de hangi kahramanı oynayacağız?

Assassin's Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mirage’ın baş kahramanı AC Valhalla’da yardımcı karakter olan Basim. Mirage, Valhalla’daki olaylardan 20 yıl önce geçecek, Basim’i, sokak hırsızlığından, suikastçı olarak Hiddes Ones’ın üyesi olana kadar geçen süreyi canlandıracağız.

AC Mirage haritası nerede ve hangi zamanda geçiyor?

Assassin's Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Assassin’s Creed Mirage, beş yüzyıl sonra yıkılacak olan Bağdat’ta, şehir için altın çağ olarak kabul edilen 861 yılında geçiyor. Oyunda göreceğimiz Bağdat bilgi, sanat ve yeniliklerle gelişecek.

Bağdat şehrinin dört parçaya ayrılacağını biliyoruz. Fakat bu dört parçadan yalnızda ikisini biliyoruz. Bir parçası sanayilerin olduğu, diğer parçası ise bahçelerin yer aldığı bir bölge olacak.

Ubisoft, şehrin özellikle gizlilik ve parkur üzerine artan odaklanmaya, daha büyük kalabalıklara ve şehirde yukarı, aşağı ve etrafta dolaşmak için birçok fırsat sunacak şekilde tasarlandığını belirtti.

Bağdat dışında nereleri ziyaret edebileceğiz?

Assassin's Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ubisoft, Assassin Order karargahının yer aldığı Alamut’u ilk kez bir Assassin’s Creed seri oyununda yer alacağını açıkladı. Daha önceki oyunlarda bahsedilmesine rağmen hiç gösterilmeyen Alamut, AC Mirage ile gün yüzüne çıkacak.

AC Mirage’de karakterler hakkında ne biliyoruz?

Ubisoft, Basim’in diğer Assassin’s Creed oyunlarında olduğu gibi hikayede ismini bolca söz ettiren figürlerle karşılacağından daha fazlasını açıklamadı. Ama şunu biliyoruz ki Basim’in trajik bir geçmişi ve kabusların ona musallat olduğunu.

Basim’in akıl hocası Roshan’ın hikayede büyük bir rol oynayacağını biliyoruz. Roshan, eskiden bir Pers kölesiydi ama şimdi üst düzey bir suikastçı. Roshan’ı canlandıran kişi Shohreh Aghdasloo olarak bilinen Emmy ödüllü bir aktris.

AC Mirage nasıl bir oynanışa sahip olacak?

Assassin's Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Assassin’s Creed Mirage ile eskiye geri gidiyoruz. Yani silahlar veya karakteriniz için RPG benzeri seviye sistemleri olmayacak.

Oyunun ana odağı gizlilik ve parkur deneyimi üzerine kurulu. Mekanlara gizlice girmek, kalabalığa karışmak, hedefinize belirlemek, onların işini bitirmek ve ortadan kaybolmak.

Sosyal gizlilik geri dönüyor. Nedir bu sosyal gizlilik? Kalabalığa uyum sağlayıp düşmanların sizi fark etmesini engellemeye yarayan bir gizlilik türü. Ayrıca oyunda zamanı yavaşlatabilecek, birden fazla hedefe suikast gerçekleştirebilecek ve geniş aralıklı engelleri sırıkla atlama gibi yeni yeteneklerle AC Mirage’de tanışacağız.

Assassin’s Creed Mirage’de ne tür silah ve aletler var?

Assassin's Creed Mirage Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Basim’in mekanlara gizlice girip çıkmasına yardımcı olacak bir dizi araca sahip olacak. Ubisoft’un şimdiye kadar bize gösterdiklerinde muhafızları durdurmak için tuzak olarak yerleştirilebilecek gaz madenlerini ve düşmanların görüşlerini engellemek için duman bombası yer alıyor.

Basim ayrıca Enkidu adlı bir kartala sahip olacak. Enkidu ile bölgeleri kuşbakışı görebilecek, koruma ve kaynakları kuşbakışından tespit edebileceğiz. Ancak bazı düşmanlar Enkidu’yu vurabilirler bu yüzden kullanırken dikkatli olmamız gerekiyor.

AC Mirage’de ek eklenti (DLC) olacak mı?

Ubisoft, Ali Baba ve Kırk Haramiler masalı üzerinden ortaya çıkan 40 Hırsız adlı bir ek eklentiyi oyunculara sundu. Eğer ön siparişten Assassin’s Creed Mirage’i alırsanız bu eklentiye ücretsiz sahip olabilirsiniz.

Ayrıca Prince of Persian serisinde yer alan at zırhı ve kıyafetleri ön siparişle oyunu satın alan oyunculara verilecek.

Assassin’s Creed Mirage Deluxe paketinde neler var?

Deluxe paketi aldığınızda sahip olacaklarınız:

  • Kum Kartalı
  • Kum Atı
  • Kum Kıyafeti
  • Kıyafet Boyası: Çöl Kumları
  • Kum Saati
  • Kum Kılıcı
  • Zamanın Hançeri
  • 78 sayfalık bir dijital resim kitabı
  • Seçilmiş oyun müziğinin dijital versiyonu

AC Mirage hangi platformlarda, ne zaman çıkacak?

AC Mirage, PC, PlayStation 4/5, Xbox One ve Series X/S platformlarında piyasaya sürülecek. PlayStation Showcase’de gösterilen fragmana göre oyun 12 Ekim 2023 tarihinde çıkacak.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Optimus Prime Fortnite

Optimus Prime Fortnite’a Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 4: League of Legends Koridorlarda Nasıl Oynanır? - Rehber - Oyun Dijital

League of Legends Koridorlarda Nasıl Oynanır?

Alakalı İçerikler
""