Rockstar, FiveM ve RedM’in Geliştiricisi Cfx.re’yi Satın Aldı

Avatar photo
Takip Et
Rockstar Games, FiveM ve RedM modlarının geliştirici olan Cfx.re’yi bünyesine kattığını duyurdu.
Görsel 4: Rockstar, FiveM ve RedM'in Geliştiricisi Cfx.re'yi Satın Aldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Rockstar Games bugün yaptığı açıklamada, en büyük Grand Theft Auto 5 roleplay sunucularının oluşmasında büyük katkısı olan FiveM’in arkasındaki ekip olan Cfx.re’yi satın aldığını duyurdu.

Rockstar tarafından yapılan açıklamada; “Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Rockstar’ın yaratıcı topluluğunun Grand Theft Auto V ve Red Dead Redemption 2’nin olanaklarını genişletmek için yeni yollar bulmasını, özellikle de özel rol yapma sunucularının oluşturulmasını heyecanla izledik. Bu çabaları daha fazla desteklemenin bir yolu olarak, kısa süre önce modlarla ilgili politikamızı, rol yapma yaratıcı topluluğu tarafından yapılanları resmi olarak içerecek şekilde genişlettik.” ifadeleri yer aldı.

GTA 6’da FiveM doğrudan oyuna dahil edilebilir.

Görsel 5: Rockstar, FiveM ve RedM'in Geliştiricisi Cfx.re'yi Satın Aldı - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Rockstar Games, Cfx.re satın almasının “bu inanılmaz topluluğu desteklemek için yeni yollar bulmalarına ve geliştiricilerine ve oyuncularına sağladıkları hizmetleri geliştirmelerine yardımcı olacağını” söyledi.

Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2 zaten güçlü çok oyunculu bileşenlere sahip, ancak FiveM ve RedM daha da ileri giderek oyuncuların özel araçlar, haritalar ve silahlar kullanmasına ve bu oyun dünyalarında neredeyse herkes olarak yaşamasına izin veriyor. Bu haberin yayınlandığı sırada FiveM web sitesi 170.000’den fazla oyuncunun özel sunucularda modu kullandığını söylüyordu.

Ülkemizde Twitch yayıncıları tarafından da talep gören VoRP ve EighbornV sunucuları sayesinde daha fazla kitleye hitap eden FiveM gelişmeye devam edecek gibi görünüyor.

Rockstar ve Cfx.re ekibi FiveM ve RedM ile bundan sonra ne yapmayı planladıklarını tam olarak söylemediler. Ancak GTA Online’a roleplay ve diğer oyun modlarının eklenebileceğini bekleyebiliriz gibi görünüyor.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Ghostrunner 2

Ghostrunner 2 Kapalı Beta Kayıtları Açıldı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Baldurs Gate 3 Çoklu Sınıf Rehberi: İkinci Sınıf Nasıl Seçilir? - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Baldurs Gate 3 Çoklu Sınıf Rehberi: İkinci Sınıf Nasıl Seçilir?

Alakalı İçerikler
""