Nihayet Roblox PlayStation’a Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Roblox Developers Conference’da duyuruldu: Roblox PlayStation ve Meta Quest platformlarına geliyor.
Görsel 4: Nihayet Roblox PlayStation'a Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Popüler çevrimiçi oyun platformu Roblox, oyunun arkasındaki şirketin Microsoft ile kamuoyunca bilinen herhangi bir anlaşması olmamasına rağmen uzunca bir süredir konsol tarafında sadece Xbox konsollarında bulunuyordu.

Görünüşe bakılırsa oyunun on yıldır konsollar arasında sadece Xbox’ta olması durumu artık bitiyor. Roblox’un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda oyunun PlayStation konsollarına ve Meta Quest’e geleceği duyuruldu. Henüz bir çıkış tarihi duyurulmamış olsa da önümüzdeki birkaç ay içinde oyun hem PS4 hem de PS5’e çıkış yapacak.

Görsel 5: Nihayet Roblox PlayStation'a Geliyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Roblox’un uzun zaman PlayStation platformuna gelmemesinin muhtemelen bir dizi nedeni var. Bunlardan en büyüğü Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan’ın daha önce oyunun, çocukları potansiyel olarak nasıl etkileyebileceği konusundaki endişelerini dile getirdiği moderasyonla ilgili. Açıkçası, Roblox oyuncuların her türlü oyun ve mod yaratmasına olanak tanıyor ve bu özgürlük seviyesi oyunun popülerliğiyle birleştiğinde, düzgün bir şekilde denetlenmediği takdirde çocukları istenmeyen bazı içeriklere maruz bırakabilir.

Roblox PlayStation ve Meta Quest’in ardından Nintendo Switch’e de gelebilir.

Roblox CTO’su Dan Sturman’ın kısa süre önce oyunun Switch’e geleceğini söylemesinden beri Roblox’un Nintendo Switch’e hala gelmemesinin nedeni de muhtemelen bu. Nintendo her zaman ılımlılık konusunda biraz titiz olmuştur, ancak PlayStation ve Jim Ryan son birkaç yılda tutumlarını yumuşatmış gibi görünüyor.

Her durumda, bir başka büyük pazara daha açılmış olması Roblox için iyi bir haber. Oyun halihazırda yeterince popüler ancak 117 milyondan fazla PS4’ün kullanımda olduğu göz önüne alındığında, Roblox bu büyük pazardan kitlesini genişletebilir.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Keychron K1 Pro İnceleme - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Keychron K1 Pro İnceleme

Sonraki İçerik
Görsel 7: Unity, Yeni Ücret Politikası İçin Özür Diledi - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Unity, Yeni Ücret Politikası İçin Özür Diledi

Alakalı İçerikler
""