Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Twitch, İzleyici Oylamasından Sonra PogChamp’ın Yeni Yüzünü Açıkladı

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Twitch, İzleyici Oylamasından Sonra PogChamp'ın Yeni Yüzünü Açıkladı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

İfadeler, Twitch’te sohbet etmenin en çok kullanılan yollarından biri ve bu ifadeler arasından platformda en çok kullanılan ifade PogChamp olmuştur. Bu yılın başında Twitch, ifadenin orijinal yüzü olan Ryan “Gootecks” Gutiarrez’in 6 Ocak 2021’de ABD Senato binasına yapılan saldırıya yaptığı açıklamalardan dolayı PogChamp’ı kaldırdı. Bir aydan fazla süre sonunda, Twitch ifadenin yerini alacak yeni bir yüz seçti.

Geçici bir önlem olarak, Twitch, sitedeki farklı yayıncıları kullanarak her gün farklı PogChamp ifadeleri kullanıyordu. Ne yazık ki, Pogchamp’ın yüzü olma fırsatına sahip olan bazı yayıncılar, CriticalBard ve Deere gibi tacizle karşılandı. Her halükarda, değişen PogChamp fikri sonsuza dek süremezdi ve Twitch sonunda kalıcı bir karar vermek istedi.

Twitch Yeni PogChamp

Yeni PogChamp ikonu KomodoHype oldu.

Bugün bir canlı yayında Twitch, izleyicilerden Pogchamp’a yeni bir kalıcı yüz için oy vermelerini istedi ve böylece KomodoHype yeni Pogchamp oldu. Twitch, vintage teknoloji kliplerinden pogchamps ve airhorns’un epik bir kaleydoskopuna geçerek, kendi başına memeye layık bir video ile halka değişikliği duyurdu. KomodoHype zaten küresel bir Twitch emote’dur ve Twitch’e yüklendiğinden beri orijinal PogChamp yerine sıklıkla kullanılmıştır. Görüntünün kendisi geniş açık ağızlı bir Komodo Ejderhasıdır ve yıllar boyunca memeler ve çeşitli Photoshop düzenlemeleri için kullanılmıştır.

Hem KomodoHype hem de PogChamp hala küresel duygular olacak olsa da, ikisinin gözünde küçük bir farkı var, ama aksi halde aynı. Twitch, orijinal KomodoHype emote’u bile kaldırabilir, ancak bu, kullanıcılar tarafından iyi karşılanamayabilir. Ayrıca, özellikle bu meme kertenkelesi bir insanla ilişkili olmadığı veya ona dayanmadığı için, herhangi bir saldırı sebebi olamayacak.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: AMD'nin Yeni Grafik Sürücüsü Performans Artışı Sağlıyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

AMD’nin Yeni Grafik Sürücüsü Performans Artışı Sağlıyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: Little Nightmares II Sistem Gereksinimleri - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Little Nightmares II Sistem Gereksinimleri

Alakalı İçerikler
""