Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Riot, VALORANT Hilecileriyle Dalga Geçti

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Riot, VALORANT Hilecileriyle Dalga Geçti - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Riot’un Valorant hakkındaki en son blog yazısı, geliştiricinin hilecilerle mücadele etmek için harcayacağı bazı yolları ortaya koyuyor. Oyun piyasaya sürülmeden önce bile, hilecileri yakalamak Riot’un en büyük önceliklerinden biri oldu – rekabetçi nişancı oyunlarında hile yapmanın ne kadar yaygın olduğu düşünüldüğünde mantıksız bir şekilde değil.

En dikkat çekici olanı, çevrimiçi First Strike turnuvası için, Riot her bir oyuncu hesabını gözden geçirdi çünkü “her oyuncunun kim olduğunu bilmemiz gerekiyordu […] Neyin diskalifiye olacağına karar vererek neredeyse gittiğimiz sırada emsalleri ve kuralları uygulamak zorundaydık ve bunlarla nasıl başa çıkacağımızı belirlemiz gerekiyordu. ”

Matt ‘K30’ Paoletti, Riot’un hile karşıtı kıdemli analisti: “iyi bir hedef yakaladık ve bir sonraki için bir ton deneyim kazandık” dedi.

Daha önce maçınıza bir hile denk geldi mi?

Hile kullananlar ile yapılan maçların sayısı “yüzde bir oran”, ancak Riot bunun hala çok yüksek olduğunu ve “Rekabetçi bir oyunda en yüksek rütbelerdeki hile yapanlar da bu kadar yükseklere ulaşmanın getirdiği prestije bir leke koydu. Bazı oyuncuların da hile yapanların haksız kazançlarını onlarla takım olarak kazanmaya çalıştıklarını gördük – hile yapanın birkaç oyundan sonra yasaklanacağını, ancak ödülleri alacaklarını bilerek. ”

Hileciyle veya sadece yan hesapla oynamayı içerebilen bu tür davranış, halk arasında ‘taşımacılık’ olarak biliniyor ve Riot, bu tür aktivitelere katılan ve aynı zamanda seyirci olan oyuncular için 90 günlük bir ceza uygulayacağını belirtti. Karşısına bu iki çeşit oyuncudan gelen insanlar geri yükseltilecek. Paoletti daha sonra bunun hizmetleri artırmayı kesin bir şekilde hedefleyeceğini, bu nedenle ‘masum’ oyuncuları etkilememesi gerektiğini açıkladı.

Çözümün bir parçası, oyuncuların yerleştirmelerde ne kadar hızlı sıralama yapabileceklerine ve Radiant sıralamasına ulaşılabilecek hızı düşürmeye yönelik bir değişiklik. Paoletti dudaklarını yalayarak, “Bu, dolandırıcıların harçlıklarını bir hile için kullanmalarını önlemeye yardımcı oluyor,” diyor, “sırf hesapları kalıcı olarak yasaklanmadan önce yetenekli oyuncuyu kafasından vurabilmeleri için.” bunu yaptıklarını söylüyor.

Valorant’ın hile karşıtı yazılımı Vanguard, oyunun piyasaya sürülmesinden önce bile bir çekirdek modu sürücüsünü kullandığı için bazı tartışmalara konu oldu (burada tam olarak nasıl çalıştığını açıklayan bir açıklama var). Şirketin hiç bitmeyecek bir savaşa yaklaşmasının açık bir zevkini görmek güzel. Yeni kahramanım Paoletti’nin dediği gibi: “Hile yapanlar, ne yazık ki, her zaman var olacak, ancak hileciler asla başarılı olamayacak.”
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Call Of Duty: Warzone'da Bir Görünmezlik Hatası Daha Ortaya Çıktı - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Call Of Duty: Warzone’da Bir Görünmezlik Hatası Daha Ortaya Çıktı

Sonraki İçerik
Görsel 6: Rust, Yeni Güncelleme ile Teslimat Dronlarına Sahip Olacak - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Rust, Yeni Güncelleme ile Teslimat Dronlarına Sahip Olacak

Alakalı İçerikler
""