Rainbow Six Siege’deki En İyi Silah Eklentileri

Avatar photo
Takip Et
Rainbow Six Siege’deki en iyi silah eklentileri ile karşı takımın oyuncularından önde olun.

Rainbow Six Siege’deki en iyi silah eklentileri ile silahlı çatışmaları kazanma oranınız daha da çok yükselir. Doğru namluyu seçmek, belirli bir silahın geri tepmesine yardımcı olabilir veya tutuşunuzu oynayışına göre değiştirmek düşmana karşı 1-0 önde olmanızı sağlayabilir. Rainbow Six Siege’de tek vuruşta kafa vuruşu mekaniği ile, ilk seferde eklentileri doğru alırsanız öldürme oranınız yükselecektir.

Rainbow Six Siege’deki En İyi Silah Eklentileri

Hangi tutuşu (Grip) kullanmalıyım?

Rainbow Six Siege’de tutuş ikiye ayrılır; açılı ve dikey. Dikey tutuş, genel geri tepme kontrolüne büyük ölçüde yardımcı olur ancak nişan alma hızını büyük ölçüde yavaşlatır. Açılı tutuş, nişan alma hızına büyük ölçüde yardımcı olur ama geri tepme için dikey tutuş kadar yardımcı olmaz.

Bu yüzden, hangi mesafede savaşacak iseniz tutuşu ona göre belirlemeniz gerekiyor. Uzun mesafe ile savaşacaksanız, en iyisi dikey tutuştur. Uzun mesafelerde seri atış yapmanız gerektiğinde ekstra geri tepme kontrolüne ve nişan alma hızına ihtiyacınız olmayacak.

Yakın mesafede savaşacaksanız, geri tepme kontrolüne ihtiyacınız olmayacak. Ancak oyuna yeni başladıysanız, geri tepme kontrolünü ele almanız biraz zaman alabilir. Yakın mesafede açılı tutuşu kullanırsanız, hedefleri daha hızlı yakalamak için nişan alma hızına ihtiyacınız olacak.

Elbette her oyuncunun farklı bir tercihi vardır. Eğer geri tepmeyi açılı tutuş kullanarak kontrol edebiliyorsanız açılı tutuşu tercih edebilirsiniz. Açılı tutuşa ısınamıyorsanız, nişan alma süresi daha uzun olmasına rağmen dikey tutuşu almanız önerilir. Hiç kullanamamaktansa yavaş olmak daha mantıklı.

Rainbow Six Siege'deki En İyi Silah Eklentileri

Hangi namlu ucunu (barrel) kullanmalıyım?

North Star sezonunun gelişi ile namlu uçlarının çalışma şekli tamamen değiştirildi. Flaş gizleyici yalnızca dikey geri tepmeyi etkiler oldu. Muzzle break, ilk atış geri tepmesini, dengeleyici (compensator) yalnızca yatay geri tepmeyi etkiler.

En iyi namlu ucu tamamen tabancanın yatay geri tepmesine bağlı olacaktır. Çok fazla yatay vuruşlu bir silah tercih ediyorsanız, dengeleyici (compensator) en iyi arkadaşınız olacaktır. Yine de çoğu zaman flaş gizleyiciyi kullanmanız gerekebilir. Rainbow Six Siege’deki silahlar, yatay geri tepmeye göre çok daha fazla dikey geri tepmeye sahiptir.

Hangi görüşü (sight) kullanmalıyım?

Rainbow Six Siege’deki En İyi Silah Eklentileri başlığı adı altında en can alıcı sorulardan birisine geldik. Oyuncuların deneyimlerine göre Rainbow Six Siege’de daha büyük görüşler her zaman daha iyidir. ACOG görüşü en üst düzeyde yer alıyordu ancak ACOG görüşler çoğu operatörden kaldırıldı. ACOG’un kalkmasıyla beraber meydan 2.0x görüşe kaldı ve şuan en yaygın kullanılan görüş 2.0x.

Bununla birlikte oyun tarzınıza bağlı olarak bazı bağlamsal istisnalar vardır. Örneğin Sledge oynuyorsanız ve dikey olarak oynamak istiyorsanız, L85A2’deki 2.5x yerine 1.5x’i kullanmanız önerilir. Daha kısa mesafeli büyütme yakın çatışmalarda daha etkili olacaktır. Özellikle Sledge gibi yakın oynayan bir operatöre göre.

Rainbow Six Siege’deki silah eklentileri oyuncuların hangi şekilde iyi ve rahat hissettiklerine dayanır. Pek çok farklı harita ve durum farklı araçlar gerektirdiğinden dolayı en iyi bir ayar yoktur. Yani kısaca sürekli değişen bir oyunda sabit ayarlar ile kısıtlı kalmamak gerekiyor. Her ayarı deneyin, kurcalayın ve seçilmiş, doğru eklentiyi kullanın. Ancak genel olarak yukarıdaki bilgiler üzerinden yol alın. İyi oyunlar.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Zonic’in Astralis’den Ayrılmayı Planladığı Söyleniyor

Sonraki İçerik

VALORANT Ascent’te Sessiz Bir Hata

Alakalı İçerikler
""