Zonic’in Astralis’den Ayrılmayı Planladığı Söyleniyor

Takip Et
Astralis’in baş antrenörü Danny “zonic” Sørensen, takımdan ayrılmayı planlıyor.

CS:GO’nun en başarılı baş antrenörü Danny “zonic” Sørensen, HLTV tarafından hazırlanan bir rapora göre Astralis’ten ayrılmayı düşünüyor.

Danimarkalı organizasyonla olan sözleşmesi 31 Aralık’ta, beş Astralis oyuncusundan dördü Lukas “gla1ve” Rossander, Emil “Magisk” Reif, Peter “dupreeh” Rasmussen ve Andreas “Xyp9x” Højsleth ile aynı tarihte sona erecek. Bir kaynağa göre, koçun takımın gidişatından memnun olmadığı ve takım ile Astralis arasındaki gerilimin birkaç aydır artmakta olduğu bildiriliyor.

Durum hakkında bilgi sahibi olan birden fazla kaynak, HLTV’ye Astralis’in 2022 için şimdiden planlamaya başladığını ve Heroic takımının baş antrenörü Nicolai “HUNDEN” Petersen’i takımın dizginlerini devralması için listesinin en üstüne koyduğunu söyledi. Eski oyun içi lider, Nisan 2020’de oyuncu olarak emekli olduğundan beri Heroic’e koçluk yapıyor, ancak bir oyun hatasını kötüye kullandığı için Eylül 2020’den Nisan 2021’e kadar askıya alındı ​​ve bu dönemde analist olarak çalışmak zorunda kaldı.

Zonic, Astralis ile dört adet Major Turnuvası şampiyonluğu, birden fazla önde gelen turnuva ve bir Intel Grand Slam şampiyonluğunu kazanmıştı.

Zonic, Ocak 2016’dan beri Astralis’e koçluk yapıyor ve Danimarka organizasyonunun CS:GO tarihinin en başarılı takımı olmasında önemli faktör  oldu.  Dört adet Major Turnuvası şampiyonluğu, birden fazla önde gelen turnuva ve bir Intel Grand Slam şampiyonluğunu kazanmalarına rehberlik etti.

Astralis, 2020’nin bir bölümünde hem gla1ve hem de Xyp9x’in stres ve tükenmişliğe bağlı semptomlar nedeniyle sağlık iznine çıkmasıyla karşı karşıya kalmıştı. Ancak takım, sezonun ikinci yarısında toparlandı ve bir kez daha DreamHack Masters Winter ve IEM Global Challenge gibi önemli kupaları kaldırdı ve üst üste üçüncü kez HLTV sıralamasında dünyanın en iyi takımı olarak bitirdi.

Danimarkalı kuruluş Nisan 2021’de büyük bir darbe aldı, ancak yıldızlarından biri ve belki de tüm zamanların en tutarlı CS:GO oyuncusu olarak Nicolai “dev1ce” Reedtz, 2021 sezonunun başındaki sonuçlar nedeniyle  Ninjas in Pijamas’a katılmak için takımdan ayrıldı. Onun yerine ise,  Temmuz 2021’de Astralis ile sözleşme imzalayan ve o zamandan beri altıncı oyuncu olan Lukas “Bubzkji” Andersen geldi.

Beklendiği gibi, dev1ce takımdan ayrıldıktan sonra sonuçlar daha iyi olmadı ve Astralis’in geleceğiyle ilgili şüpheler var, özellikle de gla1ve, Magisk, Xyp9x, dupreeh ve zonic’in sözleşmesi 31 Aralık’ta sona eriyor. Bu kadar başarılı olmuş bir takımın, bu durumla nasıl başa çıkacağını göreceğiz.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Among Us PlayStation Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Sonraki İçerik

Rainbow Six Siege’deki En İyi Silah Eklentileri

Alakalı İçerikler