Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Overwatch’ın Yeni Güncellemesi ile Zenyatta, Echo ve Tracer Nerfleniyor

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Overwatch'ın Yeni Güncellemesi ile Zenyatta, Echo ve Tracer Nerfleniyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Video oyun topluluğunun dikkatini ve kültürel ruhunu tam olarak Overwatch gibi çok az oyun yakaladı. Lansmanından yıllar sonra oyun, Blizzard Entertainment’tan sürekli destek ve oyun, karakterler ve yaratılan evren hakkında tutkulu ve büyük bir hayran kitlesi tarafından ilgi görüyor.

Geliştiriciler geçtiğimiz günlerde, en son yamanın belirli karakterler ve belirli oyun stilleri için dakikadan dakikaya oynanışı büyük ölçüde değiştireceğini duyurdu. Güncelleme, tank rolünü oynayan kişilerin Zenyatta, Echo ve Tracer karakterleriyle sıralı dövüşler konusunda ısrarcı şikayetleri etrafında şekilleniyor gibi görünüyor.

Bu yamadan en çok etkilenen Overwatch karakteri Zenyatta, çünkü barışçıl Omnic gurusu artık Orb Of Discord’u %30’dan %25’e düşürdü. Bu teorik olarak tankların, hareketin miras hasar çoğaltma ve büyütme etkilerine karşı dengeli bir karşılaşmadan sağ çıkma olasılığının daha yüksek olmasını sağlayacak gibi gözüküyor. Sibernetik keşiş aynı zamanda Harmony Orb ve Discord atış hızını azaltacak ve bu küreleri oyuncunun takım arkadaşlarına veya düşmanlarına ulaştırmak için artık daha yavaş bir zamanda gerçekleşecek ve potansiyel olarak savaş ortasında daha az iyileşme sağlayacak. Sonuç olarak, Zenyatta’nın Transcendence Ultimate’ı oyuncular için daha az sıklıkla kullanılabilecek ve aynı düzeyde hasar veya iyileştirme sonucu görmeyecek.

Görsel 5: Overwatch'ın Yeni Güncellemesi ile Zenyatta, Echo ve Tracer Nerfleniyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Sizde yapılan nerfler gerekli miydi?

Echo, oyunu etkileyecek iki ana alanda da zayıfladı. Karakterin silahı olan Tri-Shot’ın cephanesi 15’ten 12’ye düşürüldü. Bu, oyuncuların silahı daha sık doldurmalarına neden olacak, duraklamalar ikinci hasar çıkışına daha az neden olacak. The Focus Beam saldırısı da zayıflatıldı ve hareketin süresi 2,5 saniyeden 2’ye düştü. Oyuncular, bu yarım saniyelik azalmanın, rakibin ne kadar sağlığa sahip olduğuna göre ışın kullanıldığında sonuçta etkili olması gerektiğini not etmek isteyecekler.

Tracer artık karakterin minimum-maksimum hasar düşüşü 13-23 metreden 12-20 metreye değiştirilecek. Bu yeni ayarlama, bir rakip Tracer’ın optimum mesafesinin dışında olduğunda hasarın daha hızlı azalmasına neden olacak ve böylece orta menzilde onu daha az tehdit haline getirecektir.

İlk kez 2016’da piyasaya sürülen Overwatch, oyun güncellemeleri, yeni haritalar ve karakterlerden geniş ve çeşitli bir destek yelpazesi almaya devam ediyor. Lansmandan 4 yıl sonra aylık 10 milyondan fazla eşzamanlı oyuncuyla, bu renkli ve ilgi çekici çok oyunculu atıcının kalıcı olduğu görülüyor.

Daha fazla oyun haberleri ve incelemeler için Pilli Oyun’da kalın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 6: Fortnite'a Gangnam Style İfadesi Geldi - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Fortnite’a Gangnam Style İfadesi Geldi

Sonraki İçerik
Görsel 7: Hitman 3 DLC'si İlk İki Oyundaki Haritalarda Geçebilir - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hitman 3 DLC’si İlk İki Oyundaki Haritalarda Geçebilir

Alakalı İçerikler
""