Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Overwatch’a Çarpraz Platform Oynama Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Blizzard, 5 yılın ardından Overwatch’a çapraz platform desteği ekledi.

Overwatch ilk olarak 2016’da piyasaya sürüldü, çıkış yaptığı tarihten itibaren büyük güncellemeler alan oyun yepyeni bir güncelleme daha alıyor. Blizzard, PC ve Konsol oyuncularının birlikte oynamasına olanak sağlayan çapraz platform oynama özelliğini açık beta’da deneyecek. Geliştirici güncellemenin kısa süre içerisinde herkese açık hale geleceğini söyledi.

Bu güncellemeye kadar; PC, Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch olarak oyuncu topluluğu 4 farklı bölüme ayrılmıştı, ancak bu güncelleme hem farklı bir platformda oynayan arkadaşlarınızla oynamanızı sağlayacak hem de maç bulma süresini azaltacak. Fornite, Call of Duty: Warzone gibi son zamanların popüler çok oyunculu oyunlardan çoğu çapraz platform desteğine sahipti.

Overwatch’da çapraz platform desteğiyle çapraz ilerleme gelmeyecek.

Bu özelliğin eklenmesi, devam oyunu olan Overwatch 2’nin de çapraz platform desteğine sahip olacağının bir işaretidir. Oyuna çapraz platform desteği gelse de platformlar arasında ilerlemenizi eşitleme imkanı sunmuyor. Yani, örneğin Nintendo Switch’teki kaplama koleksiyonunuz ve XP seviyeniz diğer platformlara taşınmayacak. Fakat yapılan bir Reddit söyleşisinde Overwatch’ın teknik sorumlusu John lafleur, bu özelliğin ileride gelebileceğini söyleyerek açık kapı bıraktı.

Blizzard, çapraz oyun betasına katılmak için henüz yapmadıysanız bir Battle.net hesabı oluşturmanız gerektiğini söylüyor (PC oyuncuları için bir gereklilikti, ancak konsolda isteğe bağlıydı). Ardından, hesap ayarlarınızda ilgili konsol hesabınızı Battle.net’e bağlamanız gerekir. Bunu yapmak, konsolunuzun kendi arkadaş listesinde bulunan arkadaşlar yerine Battle.net’e eklediğiniz arkadaşlarınızla oynamanıza izin verecektir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

VALORANT’ta Ruslar Artık Sesli Sohbeti Kullanabilecek

Sonraki İçerik

Epic Games’ten İki Hediye: Control ve Discord Nitro

Alakalı İçerikler
""