Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Apex Legends Evreninde Geçen Yeni Bir FPS Oyunu Geliyor

Avatar photo
Takip Et
Respawn Entertainment, yayınlamış olduğu iş ilanında Apex Legends evreninde geçen bir FPS oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı.
Görsel 4: Apex Legends Evreninde Geçen Yeni Bir FPS Oyunu Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Respawn Entertainment, Titanfall serisiyle de ortak olan Apex Legends evreninde geçen bir FPS oyunu üzerinde çalışıyor ve oyunun tek oyunculu olması bekleniyor.

Yeni oyun projesi için işe alınacak geliştirici iş ilanlarında oyun ile ilgili ‘kuluçka ünitesi’ (Incubation Unit) tanımına sahip birinci şahıs nişancı ve tek oyunculu olacağı bilgileri bulunuyor. Bunun ötesinde ne tür bir oyun olacağına dair birkaç bilgi de iş ilanlarında bulunuyor.

Respawn daha önce yeni bir tek oyunculu oyun üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı, ancak bunun aynı oyun olup olmadığı şu anda belli değil.

Görsel 5: Apex Legends Evreninde Geçen Yeni Bir FPS Oyunu Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Respawn hikâyeli bir Apex Legends oyunu üzerinde çalışıyor olabilir.

Respawn’ın web sitesinde yayımlanan “Senior Engine/System Designer” iş ilanında oyunu “Apex Universe FPS Incubation” olarak tanımlıyor, muhtemelen firma oyun duyurulmadan önce üzerinde çalışacak küçük bir ekip kurmak istiyor.

İş ilanında yer alan “çarpışma, fizik, ses dahil olmak üzere çok çeşitli sistemler” ve diğer teknik geliştirme alanlarıyla ilgileneceği bilgisi dışında, oyun hakkında çok az şey öğrenebiliyoruz, Aynı takım ile alakalı diğer iş ilanlarında ise “yeni bir tek oyunculu macera” ifadesi yer alıyor.

Apex Legends evreninde geçen bir battle royale oyunu bulunduğundan Respawn’ın hikâye tabanlı bir Apex Legends oyunu üzerinde çalışıyor olması çok olası.

Bu andan sonra, Respawn’ın daha fazla bilgi paylaşması için beklememiz gerekecek. Bir franchise olarak Apex Legends hem geliştirici Respawn hem de yayıncı EA için büyük bir başarı elde etti. Mobil sürümünün çıkmasıyla birlikte firmaların markadan en iyi şekilde yararlanmaya devam etmek istemeleri şaşırtıcı değil.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Red Dead Online

Rockstar, GTA 6 için Red Dead Online’ı Güncellemeyecek

Sonraki İçerik
Görsel 6: VALORANT Kaç Saat Oynadım Nasıl Öğrenilir? - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

VALORANT Kaç Saat Oynadım Nasıl Öğrenilir?

Alakalı İçerikler
""