VALORANT’ta Ruslar Artık Sesli Sohbeti Kullanabilecek

Avatar photo
Takip Et
Riot, VALORANT’ta Rusların konuşamaması hakkında “Maalesef bazı yasalar etrafında çalışmamız biraz zaman aldı.” dedi.

Riot Games’in çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı oyuncu VALORANT’ın baş yapımcısı Sara Dadafshar bugün sosyal medyada yaptığı açıklamada, bir yıl boyunca oyunda sesli iletişimi kullanamayan Rus oyuncular için sesli sohbetin etkinleştirildiğini açıkladı.

VALORANT’ta Rus oyuncular 1 yıldan uzun süredir sesli sohbet özelliğini kullanamıyordu.

Oyunun 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana, ülkede sesli sohbet kullanımını kısıtlayan bir yasa nedeniyle Ruslar oyun içinde iletişim kuramıyor. CIS bölgesinde bulunan Azerbaycan gibi bazı ülkelerde internet bağlantıları Rusya üzerinden geçtiği için sesli sohbet özelliğini kullanamıyorlardı.

Riot, 27 Mart 2020’de yaptığı açıklamada; “Şu anda düzenleyici ortamdaki belirsizlik nedeniyle VALORANT’ta Rusya Federasyonu topraklarında sesli sohbet işlevini sağlayamıyoruz.” demişti.

Temmuz 2018’de yürürlüğe giren ve “Yarovaya’nın paketi” olarak bilinen bir federal yasa, şirketleri terörle mücadele için altı ay içinde müşterilerinin aramalarını, mesajlarını, dosyalarını ve konuşmalarını saklamak zorunda kıldı. Bu yasanın doğrudan bir sonucu olarak VALORANT, League of Legends, Counter-Strike gibi oyunlarda sesli sohbet olumsuz etkilendi.

2018’de Riot Russia, bir blog gönderisinde yasayı ele aldı ancak sorunu aşmanın bir yolunu bulamadı. Riot, “Şu anda altı ay boyunca ses kayıtlarının depolanmasını sağlayamıyoruz – dosyaları bu kadar uzun süre saklamak ciddi bir altyapı gerektiriyor, ki buna şu anda sahip değiliz.” demişti.

Neyse ki, Riot şimdi VALORANT’taki sorunu aşmanın bir yolunu buldu . Dadafshar, “Üzgünüm, bazı yasalar üzerinde çalışmamız biraz zaman aldı” dedi.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

Battlefield 2042 Resmi Olarak Tanıtıldı

Sonraki İçerik

Overwatch’a Çarpraz Platform Oynama Geliyor

Alakalı İçerikler
""