Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 Şimdi Yayında

Minecraft: Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır

Avatar photo
Takip Et
Görsel 4: Minecraft: Görünmezlik İksiri Nasıl Yapılır - Oyun Haberleri - Oyun Dijital
[lwptoc numerationSuffix=”dot”]

Minecraft‘ta oyuncular iksir yapmak için çeşitli kaynaklar toplamalı. Bu iksirler daha sonra oyuncunun envanterinde saklanabilir ve gerektiğinde içilebilir, güçlü ve potansiyel olarak hayat kurtarıcı extralar, güçlendirmeler veya yetenekler sağlar. İksirler oyuncuyu iyileştirmekten ateşe dayanıklı hale getirmeye veya su altında nefes almasına izin vermeye kadar her şeyi yapabilir. Bizce oyundaki en güçlü iksirlerden biri Görünmezlik İksiri‘dir.

Minecraft Görünmezlik İksiri ne işe yarar?

Minecraft‘taki Görünmezlik İksiri oyuncuyu görümez yapar fakat negatif yönleride de bulunur. Yaratıklar, oyuncuyu çok yakın bir mesafeden tespit edebilir ve saldırabilir, ayrıca bu mesafe oyuncu zırh giyiyorsa genişleyecektir. İksir yanlızca oyuncu modelini etkiler, bu nedenle oyuncuların elindeki eşyalar veya zırhları görünmez hale gelmez.

İksir Standı hangi malzemeler ile yapılır?

Minecraft’taki diğer tüm iksirler gibi, Görünmezlik İksiri de İksir Standında yapılır. İksir standları 3 Kırıktaş Basamak ve 1 Blaze Çubuğu ile üretilir. Kırıktaş, oyuncuların bol miktarda istediği kadarına sahip olabileceği kolay bulunabilir bir  kaynaktır ancak Blaze Çubuğu yanlızca Nether’daki Blaze yaratıklarından düşer. Tüm kaynaklara sahip olduğunuzda İksir Standı yapmak için bir Çalışma Masasında en alt sıraya 3 Kırıktaş Basamak ve tam ortaya Blaze Çubuğu yerleştirilerek yapılabilir. Ayrıca Igloo ve Köy Kiliselerinde de İksir Standı bulmak mümkün.

Görünmezlik İksiri için gereken malzemeler:

  • Gece Görüş İksiri
  • Fermente Örümcek Gözü

Minecraft Gece Görüş İksiri nasıl yapılır?

Görünmezlik İksiri yapmak için başka bir iksire daha ihtiyacınız var, Gece Görüş İksiri. Gece Görüş İksiri üretmek için bir Nether Yumrusu, bir Altın Havuç ve bir Su Şişesi’ne ihtiyacınız var. Nether Yumrusu, adından da anlaşılabileceği gibi sadece Nether Kaleleri ya da Kale Kalıntılarında bulunur. Cam Şişe, Çalışma Masasının üst sırasının soluna ve sağına, orta sıranın tam ortasına cam bloğu yerleştirilerek üretilir. Bu size 3 Cam Şişe verecektir. Cam Şişeler herhangi bir su kaynağından su ile doldurulabilir.

Altın Havuç, Kale Kalıntıları veya Bozuk Portallarda bulunabilir veya bir Çalışma Masasının ortasına bir Havuç yerleştirerek ve her tarafını Altın Külçeler ile çevreleyerek üretilebilir. Her bir Altın Havuç için 8 Altın Külçesi gerekir. Tüm bu malzemeleri Gece Görüş İksiri yapmak için İksir Standında birleştirin.

Minecraft Görünmezlik İksiri Yapımı

Minecraft Görünmezlik İksiri nasıl yapılır?

Görünmezlik İksiri yapmak için, İksir Standında Fermente Örümcek Gözü ve Gece Görüş İksirini birleştirmeniz gerekir. Fermente Örümcek Gözü için Örümcek Gözü, mantar ve şekere ihtiyacınız var.

Gece Görüş İksiri’nin üstüne Fermante Örümcek Gözü bastığınız zaman size Görünmezlik iksiri verecektir.

Ayrıca, gezgin tüccarlardan bir Görünmezlik İksiri elde etmek de mümkündür, ancak sadece içerken ölürlerse düşürürler. Bunun şansı oldukça düşük, bu nedenle oyuncuların kendilerinin üretmesi daha iyi.

Minecraft Görünmezlik İksiri süresi nasıl uzatılır?

Ürettiğiniz Görünmezlik İksiri 3 dakikalık bir süreye sahip olacaktır. 8 dakikaya uzatabilirsiniz. Bunu yapmak için ürettiğiniz görünmezlik iksirinin üstüne Kızıltaş Tozu basmanız gerekir.

 

Minecraft; Mobil, PC, PS4, Switch ve Xbox One’da oynanabilir.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, Sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Hunt: Showdown'a Özelleştirilebilir Mermiler Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

Hunt: Showdown’a Özelleştirilebilir Mermiler Geliyor

Sonraki İçerik
Görsel 6: OpenTTD Steam'e Geliyor - Oyun Haberleri - Oyun Dijital

OpenTTD Steam’e Geliyor

Alakalı İçerikler
""