Japonya İlk Espor Lisesini Açıyor

Takip Et
Öğrenciler, espor lisesinde hem standart lise müfredatı derslerini hem de profesyonel şekilde oyun oynamayı öğrenecek.
Görsel 4: Japonya İlk Espor Lisesini Açıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Espor her gün büyüyen, yeni yatırımlar alan ve büyük firmaların içine dahil olduğu bir sektör. Tıpkı yıllar önce basketbol, futbol ve diğer sporlarda olduğu gibi yeni oyuncuların ve koçların çıkmasını hızlandırmak ve daha kaliteli hale getirmek için altyapı sistemine benzer bir sisteme bağlanıyor.

Kuzey Amerika’da çeşitli kolejlerin espor ve video oyunu kursları sunmaya başladığı ve bazılarının espor bursları bile sunduğunu biliyoruz. Japonya da bildiğimiz gibi esporu ciddiye alıyor ve ülkenin ilk espor lisesinde biraz daha genç yaştaki öğrencileri yakalamaya çalışıyorlar.

Espor Lisesi’nde profesyonel oyuncular eğitim verecek.

Esports Koutou Gakuin yani espor lisesi. Bu prestijli öğrenim evi, Japon telekom şirketi NTT’nin espor bölümleri ve profesyonel bir futbol takımı olan Tokyo Verdy tarafından finanse ediliyor. Peki bu espor eğitimini kimler veriyor? Profesyonel espor oyuncularının yanı sıra hem Verdy hem de NTT’den uzmanlar bu lisede görev alacak.

Espor Lisesi’nin içinde akademik bir ortam var. Web sitesinde dev ekranlı bir konferans salonu ve her biri dört oyun sistemini destekleyen masalar gösteriliyor. Bu oyun platformları, Intel Core i7-11700, Nvidia RTX 3070, 32GB DDR4 RAM ve 1 TB NVMe depolamaya sahip. Sıralar ayrıca her öğrenciye uygun değişken bir düzene ve gaming sandalye ve kulaklığa sahip.

Sitesinde müfredatta hangi oyunların olacağından özellikle bahsedilmiyor, ancak öğrencilere birinci şahıs nişancılar, gerçek zamanlı strateji oyunları, MOBA’lar ve üçüncü şahıs nişancılar hakkında bilgi ve eğitim verileceği söyleniyor.

Ve Kotaku’nun raporlarına göre, Espor Lisesi sadece oyunlarla ilgili değil. Aynı zamanda oyun yorumları, yayın ve içerik oluşturma üzerine dersleri de içerecek. Mezunlar için gelecekteki kariyerler arasında VR yaratıcısı, oyun yazarı, 3DCG tasarımcısı, oyun tasarımcısı, özel efekt yaratıcısı veya programcı da yer alabilir.

En güncel oyun haberleri için Instagram, Twitter ve Google Haberler üzerinden Oyun Dijital’i takip edebilirsiniz. Ayrıca, fikirlerinizi yorumlar kısmından diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Görsel 5: Vampyr Sistem Gereksinimleri - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

Vampyr Sistem Gereksinimleri

Sonraki İçerik
Görsel 6: GTA Online Yılbaşı'na Özel Araba Dağıtıyor - Donanım Haberleri - Oyun Dijital

GTA Online Yılbaşı’na Özel Araba Dağıtıyor

Alakalı İçerikler
""