Apex Legends Turnuvası BLAST Titans Duyuruldu

Takip Et
Blast ilk defa düzenleyeceği Apex Legends turnuvasını duyurdu. BLAST Titans, 23 Temmuz’da başlayacak ve iki hafta sürecek.

BLAST ilk Apex Legends turnuvası BLAST Titans Apex Legends turnuvasını duyurdu. Turnuva 23 Temmuz ile 1 Ağustos arası, iki hafta onlie olarak düzenlenecek ve Gambit, Alliance, Apex Legends Global Series EMEA kazananı Scarz EU gibi takımların katılımı sağlanacak.

Düzenlenecek etkinlik, 23 Temmuz Cuma günü twitch.tv/BLASTTV üzerinden yayınlanacak. BLAST tplamda 10’u “wildcard” olmak üzere 30 takıma davet gönderdi. Sona kalacak olan 10 takım ise açık elemeler ile belirlenecek. Turnuva kayıtları Doğu Saat dilimine göre 25 Haziran saat sabah 6 itibariyle açılacak. Bu, Türkiye saatiyle 24 Haziran 22:00’a denk gelmektedir.

Etkinliğin ödül havuzu toplamda 40.000€’dan oluşmakta ve iki hafta boyunca dağıtılacak. Katılacak olan takımların tümü “Battle Royale Double Elemination” sisteminde 23-25 Haziran’da yarışacaklar. En başarılı 20 takım, 31 Temmuz 1 Ağustos tarihleri arasında “zaman yaklaştıkça duyurulacak olan yenilikçi bir formatta” birbirleriyle ekstradan 20.000€ için yarışacaklar.

BLAST Titans, BLAST’ın düzenlediği ilk Apex Legends etkinliği olacak. Avrupalı organizatör BLAST, daha önce VALORANT, Dota 2 ve Counter Strike: Global Offensive için turnuvalar düzenlemişti. BLAST’ın pandeminin başlangıcından bu yana LAN temelli düzenleyeceği ilk etkinliği ise Premier CS:GO Ligi olacak.

Ticari Başkan Yardımcısı Leo Matlock, yaptığı basın açıklamasında Apex Legends hakkında şu açıklamalarda bulundu;

“Apex Legends 2019’un başında duyurulmasından bu yana oldukça popüler bir oyun haline geldi ve BLAST, bu ilerlemenin ve espor altyapısının etkileyici yükseliş ivmesini devam ettireceğine inanıyor.”

Respawn Entertainment, Apex Legends’ın geçtiğimiz nisan ayında 100 milyon oyuncuya eriştiğini ve Apex Legends Global Series EMEA finalleri resmi yayının tek seferde 60 bin izleyiciye kadar eriştiğini duyurmuştu.

BLAST Titans, ALGS’nin ilk sezonu sonlandığından bu yana düzenlenecek en büyük etkinlik olacak.

Haliyle bu yeni turnuva eylülde başlayacak olan yeni sezona kadar Apex Legends severleri sevindirmeye devam edecek. Turnuvayla ilgili daha fazla ayrıntı için resmi twitter hesabını takipte kalmakta fayda var.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ücretsiz Oyun Haberleri ve Espor Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik

NEO: The World Ends With You Demosu Yarın Geliyor

Sonraki İçerik

Windows 11: Oyuncular İçin En İyi Windows

Alakalı İçerikler
Oyun Dijital olarak daha iyi deneyim için çerezleri kullanıyoruz. Daha fazla bilgi için tıklayın.