Jade Raymond PS5’e Özel Oyun Geliştiriyor

Avatar photo
Takip Et
Assassin’s Creed’in yaratıcısı olan Jade Raymond, yeni duyurulan stüdyosu Haven’da özel bir PS5 oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu.
Assassin's Creed'in Yapımcısı PlayStation'a Özel Oyun Duyurdu

Assassin’s Creed serisinin yaratıcısı olarak tanınan Jade Raymond, yeni duyurulan stüdyosu Haven‘da özel bir PlayStation oyunu üzerinde çalışıyor.

Raymond, bugün bir PlayStation blog gönderisinde, Haven’ı duyurdu, “yıllardır birlikte çalıştığım yetenekli oyun geliştiricilerinin çoğunun […] en tutkulu olduğumuz şeyi yapmak için bir araya geliyoruz.”

Ekibinin “herhangi bir engel veya sınır olmaksızın” oyun yapma arzusunu açıklayan Raymond, “oyuncuların kaçabileceği, eğlenebileceği, kendilerini ifade edebileceği ve topluluk bulabileceği dünyalar yaratmak istediğimizi” ve Haven’ın Sony’nin desteği ile birlikte çalışacağını açıkladı.

Jade Raymond, Stadia’dan ayrıldığını da doğruladı.

Bunun ötesinde, Haven’ın ne üzerinde çalıştığına dair hiçbir kelime yok – stüdyonun web sitesinde bir iletişim e-posta adresi engelleniyor – ancak ilk oyununun “PlayStation için orijinal, yeni bir IP” olduğunu biliyoruz. Ancak, ekibin çalışmalarının sonuçlarını henüz birkaç yıl boyunca görebilmemiz pek olası değil.

Raymond, dünyanın en büyük oyun serilerinden biri olmaya devam eden şeyi geliştirerek 2007 Assassin’s Creed’in yaratılmasına öncülük etti. Watch Dogs ve Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist gibi bir dizi başka sürümden sonra Raymond, Stadia’nın lansmanından önce 2019’da Google’a katılmadan önce EA’s Motive Studio’yu oluşturmak için Ubisoft’tan ayrıldı.

İçeriklerimizden daha hızlı haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılabilir, sosyal medyada gezinirken bilgilenmek için Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Oyun Haberleri için Pilli Oyun‘da kalmayı unutmayın.

Peki sizce Haven büyük işler başarabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Önceki İçerik
Horizon: Zero Dawn, Subnautica ve Daha Fazlası Yakında PlayStation'da Ücretsiz Olacak

Horizon: Zero Dawn, Subnautica ve Daha Fazlası Yakında PlayStation’da Ücretsiz Olacak

Sonraki İçerik
Görsel 4: Microsoft Auto HDR Özelliğini Windows'a Getiriyor - Rehber - Oyun Dijital

Microsoft Auto HDR Özelliğini Windows’a Getiriyor

Alakalı İçerikler
""